Додати до маршруту

Парк імені Тараса Шевченка

GPS координати: 48.46062469 35.06958771
Рейтинг:
1832 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі Дніпропетровська розташований прекрасний парк імені Тараса Шевченка. Його існування місто зобов'язане запорізькому осавула.

Ще до того, як Катерина I заснувала Катеринослав (нині Дніпропетровськ), на початку 8 століття оселився на берегах Дніпра славний осавул війська Запорізького - Лазар Глоба. Він був не тільки хорошим козаком, а й завзятим садівником. Багато води утекло з тих пір, а ось сади, які Глоба посадив, залишилися. Нижній сад знаходився на території нинішнього парку імені Тараса Шевченка, а Верхній сад займав землі сучасного парку Лазаря Глоби.

Нижній сад викупив у Глоби князь Потьомкін за 3000 рублів і на його території побудував палац. Тоді він по праву називався Потьомкінським садом. Було там посаджено багато видів дерев. Після його смерті сад запустили. Але в 1805 році імператор Олександр I наказав облаштувати його для публічних гулянь. Щовечора там грав духовий оркестр, були встановлені альтанки, ресторан, сінематограф, насаджені різні квіткові композиції. Тож не дивно, що вхід в сад був платним. А в 1917 році сад був перейменований в парк імені Тараса Шевченка.

На сьогоднішній день він не менш барвистий. Ви можете прогулятися алеями парку з сім'єю або друзями. Також в парку знаходяться спеціально облаштовані столики для гри в шахи, де виявляють свою майстерність молодь, так і люди старшого віку. У Потьомкінському палаці знаходиться Палац студентів, де проводяться різноманітні концерти, літературні вечори, наукові конференції. Зовнішній і внутрішній інтер'єр дуже красиві, тому тут проводяться зйомки весіль та інших урочистостей. Крім того, під палацом є кілька підземних ходів і лабіринтів, про які складено багато легенд.

Парк розташований на узвишші, тому з оглядового майданчика відкривається мальовничий вид на Дніпро і набережну. Тут же розташований каскадний фонтан і кілька кафе. Звідси ви можете спуститися до набережної Леніна, або ж пройти по мосту на Монастирський острів. Там знаходиться пам'ятник Тарасу Шевченку і білосніжна церква Святого Миколая. Також ви зможете відвідати численні атракціони або приємно провести час в одному з кафе. Прогулянка по парку Шевченка доведеться вам до душі і залишить багато яскравих вражень.

Коментарі