Додати до маршруту

Проспект Свободи, Львів

GPS координати: 49.84145737 24.02823639
Рейтинг:
1582 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Проспект Свободи уЛьвовіза свою довгу історію не раз міняв назви і образ. Однак це завжди було місце, де вирує культурне і ділове життя міста.

Історія проспекту Свободи

Головна вулиця Львова мала багато назв: Нижні вали, Карла Людвіга, Гетьманські вали, Адольф Гітлер плац, Першого травня, проспект Леніна.

По непарній стороні проспекту Свободи у Львові колись протікала річкаПолтва. Поряд знаходилася західна частина фортифікаційних міських укріплень, яка складалася з:

Фрагменти Високого муру збереглися на проспекті Свободи між будинками № 16 і 18.

На початку 19 століття проспект Свободи став популярним місцем для прогулянок: в кінці 18 століття почали розбирати фортифікаційні укріплення, засипали рів, а на їх місці зробили бульвар з пішохідною алеєю вздовж Полтви, яку в 1887-1888 роках перекрили бетонними склепіннями.

Бульвар робився все більше, тут призначали зустрічі та збиралися комерсанти. Їх «точкою» став пам'ятник архангелу Михаїлу (нині зберігається уЛьвівському історичному музеї). Різні ділки чекали телеграми з Відня: навпроти пам'ятника перебував телеграф (заразмузей етнографії). Саме це місце в 90-х роках минулого століття в народі отримало назву «клумба», де збиралися люди і жваво обговорювали політичну ситуацію в країні.

Зараз проспект Свободи у Львові - це одна з найпрестижніших і найкрасивіших вулиць міста. відоперного театрудопам'ятника Адаму Міцкевичупростягається широка алея, яку жителі міста називають «стометрівка»: по обидва боки стоять лавки, де збираються любителі пограти в шахи або доміно. У вихідні та святкові дні «стометрівка» буквально заповнена городянами і туристами. А на Різдво і Великдень тут встановлюють торговельні павільйони з сувенірами і вуличною їжею. А біляпам'ятника Тарасу Шевченкучасто призначають побачення і фотографуються туристи.

Видатні архітектурні споруди на проспекті Свободи

На перших поверхах старовинних будинків на проспекті Свободи знаходяться різні магазини, книжкові магазини і кафе. Кожен з будинків має свою унікальну і цікаву історію, проте до найвидатніших можна віднести наступні споруди:

  • «Гранд-Готель»(Будинок № 13). Раніше на його місці знаходився будинок дирекції львівської поліції, де народився відомий в світі письменник Леопольд фон Захер-Мазох;
  • Віденська кав'ярня(Будинок № 12);
  • Галицька кредитна каса (будинок № 15) - нинішній Музей етнографії. Фасад будинку прикрашає львівськастатуя Свободи;
  • Празький банк (будинок № 17), даний відділення «Промінвестбанку»;
  • економічний факультетЛьвівського національного університету імені Івана Франка(Будинок № 18);
  • Національний музей імені Андрея Шептицького (будинок № 20);
  • Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької (будинок № 28).

Як доїхати

Проспект Свободи знаходиться в центрі Львова, тому до нього легко дістатися з будь-якої точки міста. З залізничного вокзалу до проспекту їдуть трамваї №1 та 10 (зупинка - «Вулиця Петра Дорошенка»).

Коментарі