Додати до маршруту

Ізмаїльський історичний музей імені Олександра Суворова

GPS координати: 45.34252930 28.83563805
Рейтинг:
1447 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історичний музей імені Олександра Суворова розташований в місті Ізмаїлі. Музейні колекції знаходяться в старовинному особняку, який є пам'ятником архітектури і історії 19 століття. У колишні часи цей красивий будинок був власністю міського голови Ізмаїла Іоанна Аврамова.

Сьогодні музейні фонди налічують понад 30 тисяч різних експонатів. Тут ви зможете побачити спорядження і формене обмундирування, що належали солдатам не тільки російської, а й західноєвропейських армій. Особливий інтерес представляють що знаходяться в музеї предмети археології та побуту різних епох, а також колекція нумізматики.

Крім того, слід зазначити, що в музеї зібрані унікальні матеріали, які свідчать про штурм Ізмаїльської фортеці в 1790 році. До уваги відвідувачів представлені рідкісні екземпляри вогнепальної і холодної зброї, вцілілі прапори, що належали турецької та російської армій, а також бомби і ядра, виявлені на місці колишньої фортеці.

Найбільша частина музейної експозиції присвячена суворівської тематиці. Тут зібрані численні зображення видатного російського полководця, які помітно відрізняються один від одного різноманітністю представлених образів. У музеї ви зможете побачити портрети Олександра Суворова, що належать пензлю російських і українських художників. Найбільше запам'ятовуються з них є картини одесита Аркадія Русина, киянина Юхима Садиленко і Клавдія Лебедєва.

Розглядаючи музейні експонати, зверніть увагу на мальовниче полотно діорами, виконане художниками Митрофаном Греков, Веніаміном Сибірським і Євгеном Данилевським. Висота полотна становить 8 метрів, а довжина - 20.

Розглядаючи колекцію бюстів Олександра Суворова, ви зможете відчути незвичайну силу духу цієї великої людини. У музеї ви побачите роботи відомих скульпторів Луї Марі Гішар, Петра Самонова, Бориса Едуардса, Василя Демута-Малиновського.

Ізмаїльський історичний музей Олександра Суворова - один з найбільш відвідуваних музеїв Одеської області, сюди приїжджають туристи з різних країн світу. Музей проводить масштабну наукову і просвітницьку роботу і є гордістю Придунайського краю.

З Одеси до міста Ізмаїла можна дістатися рейсовим автобусом або маршрутним таксі, які відправляються від автовокзалу, розташованого біля ринку «Привоз». Крім того, між цими містами відмінно налагоджено і залізничне сполучення.

Музей Олександра Суворова знаходиться в центральній частині міста на вулиці Пушник, 37, а діорама «Штурм фортеці Ізмаїл» розміщена недалеко від нього, в старій будівлі турецької мечеті по вулиці Кріпосний 1-а.

Коментарі