Додати до маршруту

Стрийський парк, Львів

GPS координати: 49.82303238 24.02497292
Рейтинг:
2372 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Стрийський парк є одним з найулюбленіших місць відпочинку жителів Львова, адже тут добре в будь-який час року. Свого часу Стрийський парк носив гордий титул найкрасивішого парку міжвоєнної Польщі.

Історія Стрийського парку

Історія Стрийського парку почалася в 1879 році. Автором проекту парку є інженер міських плантацій Арнольд Рьорінґ. Цікавим є той факт, що Стрийський парк у Львові частково розбитий на території колишнього Стрийського кладовища, яке закрили в 1823 році.

Крім звичних оку кленів і тополь в парку висадили і екзотичні породи дерев: тюльпанове дерево, червоний дуб, гінкго.

У червні 1895 року в Стрийському парку відкрилипам'ятникучаснику повстання під проводом Тадеуша Костюшка Яну Кілінському, який стоїть в парку досі. На честь Кілінського назвали парк, проте назва «Стрийський парк» краще прижилася в народі.

Спочатку парком була тільки його нижня частина. Верхня була простим пустирем. На ній в 1894 році була проведена Крайова виставка, де демонструвалися художні, культурні та промислові досягнення. Територія верхній частині була покрита ярами, тому її довелося розрівняти. Згодом тут збудували велику кількість виставкових павільйонів.

Спеціально до Крайової виставки у Львові був відкритий електричний трамвай, а до території Стрийського парку проклали трамвайну лінію.

З 1921 по 1939 роки в Стрийському парку щорічно проводили виставку-ярмарок «Східні торги». До території, де проводили виставку, від залізничної станції проклали вузькоколійні залізничні колії для доставки вантажів і пасажирів. Фрагмент цієї вузькоколійки в 1951 році переобладнано піддитячу залізницю.

У радянський період Стрийський парк у Львові збільшився, посадили нові породи дерев і чагарників, а навколо парку встановили чавунну огорожу.

У 2008 році в Стрийському парку відкрили перший в Україні скейт-парк, а влітку 2013 року після тривалої реконструкції відкрилифонтан «Івасик-Телесик», Який став світловим і музичним.

Як доїхати

Стрийський парк розташовується у львівській місцевості Софіївка. Він обмежений вулицями Івана Франка, Власа Самчука, Стрийській. Неподалік, на вулиці Івана Франка, є будинки, де жилиІван ФранкоіМихайло Грушевський.

Коментарі