Додати до маршруту

Заповідник «Кам'яні могили», Назарівка

GPS координати: 47.32749939 37.10805511
Рейтинг:
1618 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Заповідник «Кам'яні могили» вважається одним з кращих історичних і природних пам'яток на території України.

Заповідник був заснований 5 квітня 1927 року. Це потужні скелі посеред степу. Як це можливо? Багато років тому на цьому місці сталося виверження вулкана, і на поверхні землі назавжди застигли породи граніту сірого, чорного і рожевого, який зустрічається вкрай рідко. Унікальні граніти цієї гірської країнине мають аналогів в світі за хімічним складом і фізичною структурою.

Цінність заповідника «Кам'яні могили»

Заповідник «Кам'яні могили» знаходиться біля селищаНазарівкаДонецької області. Вчені змогли встановити, що саме тутпроводили різні культові обрядипредставники древніх катакомбних, срібних і ямних культур і цивілізацій. Тут виявлені похоронні кургани по периметру всього заповідника.

історична цінність

Деякі історики припускають, що саме на території заповідника проходила битва на Калці (31 травня 1223 роки) між військом князя Мстислава Романовича і монголо-татарської орди. Тут спорудили кам'яний хрест і капличку в пам'ять про всіх полеглих в цій битві. Крім цього, про «Кам'яних могилах» також існують різні легенди і історії.

біологічна цінність

Завдяки природному розмаїттю в заповіднику існує скельна, степова і лучна рослинність.

Художня цінність

Заповідник «Кам'яні могили» являє собою мініатюрну гірську країну, тут знайденанайсмачніша вода на території Приазов'я. Це дуже популярне місце для туристів, особливо багато відвідувачів навесні, коли в степу все цвіте. Тут відкриваються неймовірні пейзажі, які стають натхненням для написання картин. Заповідник просякнутий духом колишніх культур і здатний перенести нас в стародавні часи.

геологічна цінність

Самі могили являють собою скельні виходи на висоту 50-70 м над степами і відносяться до Українського кристалічного щита. «Кам'яні могили» представлені п'ятьма різними вершинами з особливими характеристиками і властивостями.

Флора і фауна заповідника «Кам'яні могили»

Завдяки унікальним кліматичним умовам, в заповіднику існує скельна, степова і лугова рослинність. За різними даними, тут налічуєтьсяблизько 468 видів рослин. Є рослини, які занесені до Червоної книги. Тут можна побачити ендеміки - види тварин і рослин, представники яких мешкають у відносно обмеженому ареалі. Також тут ростуть рослини, не характерні для цієї частини України. Серед тварин тут також можна зустріти рідкісні види. У заповіднику налічується приблизно 3000 видів комах.

Як дістатися до заповідника «Кам'яні могили»

До заповіднику можна проїхати по трасіМаріуполь-Запоріжжядо селища Володарське. Потім повернути в Назарівка і по грунтовій дорозі доїхати до заповідника. Також можна скористатися рейсовим автобусом Маріуполь - Кальчинівка. від станціїРозівкаЗапорізькій області до заповідника можна дійти за дві години.

Коментарі