Додати до маршруту

Поле Сорочинського ярмарку, Великі Сорочинці

GPS координати: 50.02324677 33.92363358
Рейтинг:
624 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Поле Сорочинського ярмарку & ndash; це територія в селі & nbsp;Великі СорочинціПолтавської області, де щорічно проходить відома Сорочинський ярмарок.

Історія Сорочинського ярмарку

Ярмарковий рух в Україні має довгу історію. У 1840 році тут діяло більше 12 тисяч ярмарків. Сорочинський була однією з найвідоміших. У період з 19 по 20 століття вона проводилася кілька разів на рік. Люди приходили для торгівлі та обміну товарами.

Село Великі Сорочинці і поле, де проходить ярмарок, прославив Микола Гоголь у повісті & laquo; Сорочинський ярмарок & raquo ;, яка є частиною & laquo; Вечорів на хуторі біля Диканьки & raquo ;.

Ярмарки існували аж до 1920-х років. Тоді вони були заборонені, а торгова діяльність розпочала контролюватися державою. У 1966 році відбулося відродження ярмаркового руху. В цьому році вперше після довгої перерви провели Сорочинський ярмарок.

У 1995 році Сорочинському ярмарку було присвоєно статус міжнародної, а в серпні 1999 року вона отримала звання національної. Згідно з цими подіями змінювалося саме поле, де проводять цей ярмарок. Тут побудували багато невеликих макетів народних будівель, у яких і відбувається торгівля і обмін товарами.

На сьогоднішній день поле Сорочинського ярмарку у Великих Сорочинцях відомо кожному українцю і далеко за межами країни. Його щорічно відвідують десятки тисяч гостей, серед яких керівники держави та іноземні дипломати.

Ярмарок проводять в останній тиждень серпня. Ярмаркова площа являє собою велике поле. На ньому обладнана фольклорно-етнографічна частина, яка декорована під древнє село. Тут продають предмети народних майстрів України. Також встановлено макети млинів, будинків і інших дерев'яних будівель. Під час ярмарку все поле трансформується в музей під відкритим небом.

Як доїхати

Поле Сорочинського ярмарку знаходиться в селі Великі Сорочинці в Полтавській області. Воно має гарне регулярне автобусне сполучення зПолтавою. Сюди зручно їхати власним автомобілем. Потрібно рухатися по автодорогах Н07, Р42, Р60, Т1719, Т1727.

Коментарі