Додати до маршруту

Камінь Довбуша, Яремче

GPS координати: 48.43506241 24.55417442
Рейтинг:
1474 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Про Олексу Довбуша ходить слава не одне століття. Про нього складали пісні і легенди. Якщо ви хочете побувати в тих місцях, де ступала нога гуцульського Робін Гуда - приїжджайте вЯремче!

Факти про Камінь Довбуша

Камінь Довбуша знаходиться недалеко від Яремче. Одразу попереджаємо: не плутайте Камінь Довбуша в Яремче зіскелями Довбуша, Які розташовані недалеко від селаБубнище.

Камінь Довбуша є частиною художньо-меморіального комплексу«Стежка Довбуша», І знаходиться він на територіїКарпатського національного природного парку. До Каменю Довбуша свого часу приїжджали Іван Франко, Соломія Крушельницька, Михайло Коцюбинський.

Легенди, пов'язані з каменем

Різних переказів про Камінь Довбуша існує дуже багато. Наприклад, розповідають, що Олекса Довбуш мав велику силу. І щоб довести панам, яких він тримав у страху, що жарти з ним погані, Олекса відірвав величезну кам'яну брилу і кинув її в противника (його недругами були польські шляхтичі).

Інша легенда свідчить, що на цьому камені є портрет Довбуша. Ви можете скільки завгодно обійти камінь, однак не побачите навіть натяку на портрет. Щоб його побачити, брилу доведеться перевернути.

Як доїхати

Камінь Довбуша самотньо стоїть над річкою Прут недалеко від дороги, що веде доЯблунецькому перевалу. Також рекомендуємо вам відвідати ще один твір природи, яке знаходиться біля міста Яремче -водоспад Пробій.

Коментарі