Додати до маршруту

Скала Ослячі Вуха, Радивонівка

GPS координати: 46.99908447 36.86521530
Рейтинг:
931 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Скала Ослячі Вуха або як її ще називають місцеві жителі - Вуха Осла, розташовується в селі Радивонівка Якимівського району Запорізької області. Свою назву скеля отримала завдяки стирчить із землі дайкам з кварциту, які своїм зовнішнім виглядом нагадують вуха.

Відомості про скелі Ослячі Вуха

У цій частині Запорізької області протікає річка Берда. У 1954 році тут спорудили водосховище, яке стало головним джерелом води для населення містаБердянськ. Так як річка протікає по території степу, то має численні виходи на поверхню балок з кристалічного щита. Якщо пройтися по берегах річки, то можна побачити невеликі гори і виходи граніту. Саме на берегах річки Берда і розташовані5 геологічних пам'яток природи, В число яких і входить скеля Ослячі Вуха.

Скала вважається заповідною зоною з 1972 року і охороняється законом, а також є однією з найвідоміших геологічних пам'яток в Запорізькій області. Скала Вуха Осла -кварцитовий. Недалеко від неї знаходяться ще шість кварцитових виходів у вигляді скель. Геологічного пам'ятника Ослячі Вуха присвоїли статус пам'ятника природи місцевого значення. Тут дуже мальовничі пейзажі і незвичайний ландшафт. Якщо пройтися по берегу річки Берда, то можна побачити невеликі гранітні балки, виступаючі з землі. Недалеко від скелі Вуха Осла є закинутий кар'єр. Раніше тут проводився видобуток будівельного щебеню. Тепер берега поросли пишною рослинністю, що також додає колорит всій території.

Як дістатися до скелі Вуха Осла в Радивонівка

Від залізничної станції Запоріжжя-1 до села Радивонівка, де знаходиться скеля Ослячі Вушка, можна проїхати власним автомобілем по трасі Е105 і М18. Також можна скористатися поїздом з цієї ж станції № 2820 та доїхати до станції Якимівка, а звідти до села і скелі пройтися пішки або на таксі, близько 8 км.

Коментарі