Додати до маршруту

Скала Карстовий міст

GPS координати: 48.26287842 23.64197731
Рейтинг:
700 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Закарпатське село Мала Уголька Тячівського району має свою неповторну пам'ятку, яка привертає маси туристів, незважаючи на те, що сюди вельми складно дістатися. Це скеля Карстовий міст -величезна арка в вапняковій скелі Чур, Що утворилася протягом тисячоліть, коли Карпати ще представляли собою морське дно.

Власне Міст знаходиться в кінці маршруту поКарпатському біосферному заповіднику. Перепади висот становлять близько 450 метрів, а сама прогулянка по заповіднику - 4-5 годин, тому з собою не завадить взяти якихось бутербродів і води. По дорозі будуть потрапляти струмки, так що запаси смачної і екологічно чистої джерельної води можна буде поповнити.

Екостежкою до мосту пролягає через прекрасний незайманий буковий ліс, Що входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Також відкриваються панорами на каньйон річки Тиса та румунські Карпати, трохи далі і нижче знаходиться Дружба - одна з найбільших печер Карпат України. На те, що природа тут диктує свої умови і змушує забути про техноцівілізаціі, вказує той факт, що практично на всьому маршруті відсутній мобільний зв'язок.

Відразу варто відзначити, що дороги до Карстовий міст як такої немає. Тому на машині можна доїхати до села Мала Уголька, проїхати через нього і зупинитися біля адміністративної будівлі заповідника. Далі - тільки пішки.

Коментарі