Додати до маршруту

Санжейський маяк, Санжейка

GPS координати: 46.22561264 30.60907555
Рейтинг:
709 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Санжейський маяк знаходиться в селіСанжейкаОдеської області.

Історія цього маяка досить цікава. У 1792 році тут була поставлена ​​сторожова вежа і прикомандирований гарнізон для несення служби. У той же час і був споруджений перший варіант маяка, щоб забезпечити безпеку для моряків. На тому місці в Чорному морі зустрічаються два підводних течії, що йдуть зКерчіі Босфору, вони відводили кораблі від берега, це і стало причиною створення тоді ще сторожового споруди - Санджака. Санджак отримав назву від турецького слова «Сечджак», що в перекладі означає місце, площа для певних цілей. В даному випадку це стосується до маяка.

Днем, для оповіщення про небезпеку йдуть кораблів, на вежу прикріплювали морські прапори, а в темний час доби використовували ліхтарі. Так тривало довгий час, до початку війни в 1941 році. Пізніше вежу знесло в води моря, в 1956 році було прийнято рішення побудувати Санжейський маяк, який можна бачити і зараз.

Через сильні течій берег моря весь час розмивається. Щоб уникнути затоплення маяка, його в 2010 році перенесли на 80 м углиб від берега.

Коментарі