Додати до маршруту

Руїни костелу Святої Трійці, Сокири

GPS координати: 49.65125656 29.31596947
Рейтинг:
282 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Зруйновані храми і замки - в наш час це, на жаль, не рідкість. Тільки подумайте, свідками яких подій вони були! Костел в селісокириРужинського району виглядає не так добре. Час було до нього не милосердним.

Костел Святої Трійці: що залишилося

Від костелу Святої Трійці в сокирами залишися одні руїни. Коли гарний храм сумно дивиться на нас порожніми вікнами. Знаходиться він в самому центрі села. Дивно, чому місцеві жителі не приведуть його в порядок?

За часів Радянського Союзу церкви і костели використовували зовсім не за призначенням. Наприклад, вримсько-католицькому костелів містіСарнибув продуктовий склад, а вльвівському гарнізонному храмібуло книгосховищеНаукової бібліотеки ім. Василя Стефаника.

Не оминула така доля і Сокири. З костелу зробили бібліотеку і будинок культури. Саме приміщення розділили на два поверхи. Радянська епоха пройшла, бібліотеку і будинок культури з приміщення зникли, залишивши після себе руїни.

Але не все в сокирами таке похмуре. В очі кидаються червоні довгасті ангари. Відразу видно, що їх будували раніше. Виявляється, що ці споруди належали відомим магнатам Терещенко.

Як сюди дістатися

Якщо ви їдете в цей край поїздом, то прямуйте в містоКозятин.Звідси ходять електрички доРужин(Виходити на станціїЗарудинці).А вже з райцентру вТопоровяких 11 кілометрів. Доїхати до села можна автобусом.

Коментарі