Додати до маршруту

Романківецьке парк, Романківці

GPS координати: 48.48050690 27.20215988
Рейтинг:
374 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Романківецьке парк - це унікальний природний комплекс в селі Романківці Сокірянскго району Чернівецької області, входить в число найстаріших парків України, його вік більше 200 років.

Історія Романківецьке парку

Раніше, на місці, де нині розкинулось Романківецьке парк, виростала природна лісопаркова зона. В основному вона складалася з дубів, граба, клена, ясена, берези, липи, верби і акації. Засновником парку вважається поміщик В. Балонеску, за іншими даними В. Балонецкій на початку 19 століття, проте активно розвиватися комплекс починає лише через 30 років.

У 1838 році парк переходить у володіння поміщика Крупенского і він приймає рішення розвивати парк за класичними європейськими прикладів садово-паркового мистецтва. Територія була розбита на прогулянкові зони, проклали алеї, облаштували підземну оранжерею. Поміщику Крупенських вдалося зібрати тутунікальну колекцію чагарників і дерев, Привезених з різних куточків світу.

Що можна побачити в парку

До наших днів зберігсяунікальний зелений тунель, Довжина якого понад 1 км. Він веде з парку прямо до місцевої церкви. Також уваги заслуговують останки житлових і господарських будівель старих Романківці.

Як дістатися до Романківецьке парку

Селище розташувався в 150 км відЧернівців, Практично на кордоні Чернівецької, Вінницької та Хмельницької областей. Дістатися сюди можна на автобусах, які відправляються від автовокзалуВінниціі Чернівців і слідують в сторону Романківці.

Коментарі