Додати до маршруту

Римо-Католицький костел Святого Йосипа, Миколаїв

GPS координати: 46.96868515 31.98694420
Рейтинг:
2048 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Перша католицька церква в місті з'явилася в один час зМиколаєвом.Але тільки через століття в місті підніматися римо-католицький костел Святого Йосипа.

Історія костелу

Храм почали зводити в далекому 1891 році за ініціативою настоятеля католицького приходу Никодима Черняхович. Однак дозвіл на будівництво було отримано ще раніше - в 1880 році. Землю під будівництво міська влада надала безкоштовно. Безкоштовно також був вимощений тротуар біля костелу, встановлені чавунні ліхтарі.

Будівництво тривало п'ять років - до 1896 року. Архітектором став одеситВладислав Домбровський.Костел є яскравим зразком архітектурної еклектики: неоготики і неоромаського стилю. У храмі також встановили орган німецького виробництва.

За часів радянської влади костел закрили (1934 рік), а сама будівля передали в користування місцевим історико-краєзнавчому музею.

колиМиколаївокупували німецькі війська, костел Святого Йосипа перетворили на бійню для худоби.

Після війнихрам передали будівельної організації під клуб.З 1956 року з костелу зробили Будинок культури. Хрести на вежах замінили п'ятикутними зірками. Приміщення розділили горизонтальною перегородкою. На другому поверсі знаходився великий зал, а на місці вівтаря був танцювальний майданчик.

У 1992 році костел передали парафіянам.

Що тут можна побачити

Поруч з храмом є кількакам'яних баб.Радимо відвідувати костел Святого Йосипа на католицькі свята, тому що тоді тут відбуваються органні концерти.

Як сюди дістатися

Костел Святого Йосипа знаходиться вМиколаєвіна вулиці Декабристів, 32 (на розі вулиці Адмірала Макарова і Декабристів).

Цей об`єкт у статтях

Коментарі