Додати до маршруту

Воскресенський собор

GPS координати: 50.61930466 26.24932861
Рейтинг:
2274 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі Рівного височить Кафедральний собор на честь Воскресіння Христового. Він вражає своєю величчю і красою. Історія його появи дуже цікава, адже до зведення цієї культової споруди причетний сам російський імператор.

Перший храм, стіни якого були зроблені з дерева, збудували ще в далекому 1781 році. Однак пізніше цю церкву знищила пожежа. У 1890 році біля Рівного проводилися великі військові маневри, на яких був присутній російський імператор Олександр III. Він вирішив зробити Рівне своєї тимчасовою резиденцією. На тому місці, де був старий храм, цар разом з архієпископом Волинським Модестом заклав перший камінь в основу нового храму. Церемонія закладки проводилася в серпні цього ж року після літургії в день іменин членів царської родини. На церемонії були присутні імператор Олександр III, правлячий архіпастир, імператриця Марія Теодорівна, цесаревич Микола Олександрович і багато інших знатні особи. Ця подія була небаченим до того часу і після на всій Волинській землі. Про те, щоб освятити храм і придбати все необхідне для нього, подбав начальник краю граф Ігнатьєв.

Роботи зі створення іконостасу проводилися в київській майстерні Олександра Івановича Мурашка. Побувавши в храмі, ви побачите, наскільки майстерно визолочені кожен іконостас. Варто відзначити, що ікони на головному іконостасі, який мав три яруси, майстри зобразили на золотому фоні з карбуванням.

Нині Рівненський Воскресенський собор - колиска православ'я в місті та одночасно зразок церковного єднання. Храм складається з верхнього та нижнього поверхів. У верхньому храмі розташована Українська автокефальна церква. У невеликому нижньому розмістилася Українська православна церква Московського патріархату.

Дістатися до Воскресенського храму можна з будь-якої точки міста. Храм знаходиться в центрі міста, на вулиці Соборній, 39.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі