Додати до маршруту

Ратуша, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.92300797 24.71040726
Рейтинг:
4340 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У багатьох містах одним з головних прикрас міста є ратуша. Як правило, вона знаходиться в самому серці міста, на центральній площі. Мабуть, найбільш незвичного ратушею може похвалитися Івано-Франківськ. Вона єдина в своєму роді, увінчана позолоченою верхівкою. Висота цієї грандіозної споруди - 50 метрів.

Історія ратуші

Витончена ратуша, яка є зараз прикрасою міста, неодноразово змінювала свій вигляд. Вона налічує більш ніж 400-річну історію! Спочатку її звели в кінці 17 століття з дерева. Зараз складно повірити, але в минулі часи ратуша була схожа на круглу дев'ятиповерхову вежу, виконану в стилі ренесансу. Вона була притулком міської управи, а також використовувалася як пожежна каланча. Згодом її відбудували заново, прикрасивши чотирма циферблатами. А в підвалі розмістили тюрму. Під час Першої світової війни споруду використовували як спостережний пункт.

У п'ятий раз ратушу відбудували в 1935 році, заселивши в неї магазини і ресторани. Нині перший поверх займає краєзнавчий музей. У ньому розмістилося безліч експонатів - близько 100 тисяч! Це старовинні меблі, посуд, скульптури, опудала тварин і безліч цікавих речей. Нова будівля зведена в стилі конструктивізму. Годинки, що прикрашають зараз цю модну будівництво, виконують 12 українських мелодій.

Як доїхати

Доїхати до Івано-Франківська не складе труднощів - ви можете скористатися поїздом, автобусом, власним автомобілем. Ратуша, як головна прикраса міста, знаходиться на одній із старовинних площ в центрі міста. Якщо ви прибули до Івано-Франківська на поїзді, то дістатися від залізничного вокзалу до площі Ринок зможете пішки всього за 15 хвилин.

Час роботи: Ратуша працює щодня за винятком понеділка, з 10:00 до 17:30.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі