Додати до маршруту

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського

GPS координати: 49.58333588 34.56138992
Рейтинг:
2648 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Полтавський краєзнавчий музей є одним з самих старих музеїв України. Він був заснований в 1891 році за ініціативою професора Василя Докучаєва. Музей розташований в старовинній будівлі, в якому раніше знаходилося губернське земство. будовав стилі українського модернубула зведена за проектом архітектора Василя Кричевського. Відмінною особливістю будівлі є традиційні народні орнаменти, виконані на його фасаді. Центральна частина будівлі прикрашена гербами міст, що входять до складу Полтавської губернії.

Перший ярус чудового триповерхового особняка декорований рідкісним рожевим гранітом. Кераміка і майоліка, що прикрашають фасад, були завезені зМиргородаіОпішні. головнимсимволом музею є дерево життя, Вирізане прямо на вхідних дверях.

Всі відвідувачі музею звертають увагу на прекрасні розписи на стінах вестибюля і центрального залу, які були виконані відомими українськими художниками Миколою Самокишем і Сергієм Васильківським. У музи знаходяться три їх великих полотна, розташовані в залі засідань земства: «Чумацький Ромодановський шлях,« Козак Голота і татарин », а також« Вибори полковника Пушкаря ».

На сьогоднішній день в фондах музеюзнаходиться понад 300 тисяч експонатів. Всі вони розміщені в декількох відділах: археології, природи, етнографії та історії кінця 14-початку 20 століття. Музейна колекція налічує більше трьохсот шістдесяти килимів, сто п`ятдесят п`ять плахт, безліч предметів нумізматики, вишиванки, рушники, керамічні вироби та інші цінні матеріали. У музеї можна побачити особисті речі представників козацької старшини, лікарів, письменників та інших видатних діячів Полтавщини. На особливу увагу заслуговують такі історичні реліквії, як універсал гетьмана Івана Мазепи і грамота з особистим підписом Кирила Розумовського.

Стараннями співробітників музею створена нова експозиція під назвою «Скарбниця», в якій зберігаються унікальні предмети, що збереглися до наших днів ще з часів давньоримської, давньогрецької і староєгипетської цивілізацій.

Розглядаючи музейні експонати, помилуйтеся унікальноюколекцією предметів старовини народного мистецтва і побуту. У Полтавській області зібрано давнини, привезені з різних куточків світу: Єгипту, Японії, Індії, Індонезії, Китаю. Справжньою гордістю краєзнавчого музею вважаються козацькі раритети, що зберігають дух незалежності українського народу.

Відвідавши це дивовижне місце, ви поринете в світ справжніх шедеврів. Музей розташований в самому серціПолтави. Дістатися до нього можна на будь-якому маршрутному таксі або громадському транспорті, що йде через центр міста.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі