Додати до маршруту

Покровський кафедральний собор, Рівне

GPS координати: 50.61780167 26.26611710
Рейтинг:
2686 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Рівне - це місто, яке розташоване в західній частині України і відомий як культурний, історичний і транспортний центр. Населений пункт багатий різними історичними пам'ятками і величними храмами, які можуть відвідати туристи і гості. Одним з таких місць є Покровський собор.

Історія храму

Перший камінь під час будівництва було закладено предстоятелем Української православної церкви - святим патріархом Мстиславом в 1990 році. Спочатку став працювати нижній храм, який назвали на честь святих Волинської землі. У 2001 році пройшло його освячення, і храм назвали на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Екстер'єр Покровського собору

Покровський собор - це один з найбільших і високих храмів на території України. Його висота становить 55 м, а довжина 51 м. Великий купол символізує Ісуса. 12 маленьких асоціюються з апостолами, а також є 8 малих. Всі разом вони утворюють чудову архітектурну композицію, яку можна споглядати з будь-якого місця в місті, де б ви не були.

Обидва храми вміщають більше 3 тисяч прихожан. У соборі функціонують підйомники для пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями. Діти можуть відвідувати недільну школу. Є медпункт, бібліотека, музей і т. П.

Будівництво собору була проведена з елементами українського стилю. На цьому наголошується золотим тризубом з хрестом на фронтоні. Краса зовнішнього декору зачаровує вітражними хрестами на вікнах, різними орнаментами, які використовуються в волинських рушниках, золотими куполами, і стінами, пофарбованими в білий і блакитний кольори.

Як дістатися

Туристам доїхати доРівнеможна зКиєвана автобусі або електричці. Для тих, хто їде на особистому транспорті, слід рухатися по трасі Київ - Львів.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі