Додати до маршруту

Покровська (полкова) церква, Кременець

GPS координати: 50.11989212 25.70871544
Рейтинг:
2168 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

символомКременця, Безумовно, єгора Бона, На якій стояв колись величнийзамок. Також туристи відвідують місцевийколегіум,костел Святого Станіслава,собор Святого Миколая,жіночий монастир,козацький цвинтар. Однак Кременець має в запасі ще багато чого цікавого, наприклад, Покровську (полкову) церква.

Історія храму

Покровська (полкова) церква в Кременці побудована на початку минулого століття - в 1905 році. Побудований храм в так званому «цегляному» стилі: оформлений інтер'єр і екстер'єр переважно цеглою, зовні Покровський храм нештукатурений.

Будували церкву військові 42-го Якутського піхотного полку армії Російської імперії, в Кременці розташовувався їх військове містечко. Все, що залишилося як пам'ять про перебування в місті російських офіцерів, - Покровська церква. Військове поселення знищено в роки Першої світової війни.

Цікавий факт: Кременецька полкова церква була освячена двічі. Спочатку її освятили на честь Інокентія Іркутського, якого вважали покровителем піхотного полку. Другий раз храм освятили в 1919 році на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Нещодавно полкову церкву реставрували: купола стали золотими, а жерсть на даху і водовідвідні труби зробили синіми. Все це дуже контрастує з екстер'єром храму.

Як доїхати

Покровська (полкова) церква знаходиться на початку вулиці Симона Петлюри. Недалеко від храму знаходиться кременецький залізничний вокзал і пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Коментарі