Додати до маршруту

Пнівський замок

GPS координати: 48.62266922 24.55486870
Рейтинг:
466 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Пнівський замок - один зунікальних історичних пам'ятокУкраїни. За всю свою історію він грав важливу роль в подіях, що відбувалися на землях Прикарпаття.

Пнівський замок з'явився тут під час занепаду Галицько-Волинського князівства. Польські магнати, користуючись цим, стали активно захоплювати землі Прикарпаття. Так (в 16 столітті) біля підніжжя Старгори з'явився Пнівський замок. Він був побудований польськими феодалами угорського походження - Куропатвами. Замок виконував одночаснокілька важливих функцій.

З його появою пов'язуютьзародження місцевого поселенняНадвірна. Замок розташовувався в дуже зручному місці. Через нього проходив один з найбільших торгових шляхів. Трохи пізніше тут встановили митницю. Це місце стало залучати купців і ремісників, які і селилися поблизу замку. Також в поселенні стали жити деякі слуги фортеці.

Пнівський замок, на той момент, бувсамим укріпленимспорудою на території України. Він виконував оборонну функцію, тут все було продумано до дрібниць. Товсті стіни з'єднувалися міцними високими вежами, які трохи виступали за спільну рису будови. Це дозволяло легко переглядати і обстрілювати всі напрямки, що ведуть до замку. В'їзд охороняв величезний штучний рів з водою. З іншого боку замок надійно охороняли обриви гір. Стіни замку були зроблені з сірого тесаного каменю, місцями використовувався червона цегла. Замок не раз переживав на собі важкі облоги козаків і турків.

У 19 столітті, після серії руйнувань,замок втратив своє початкове значення. Місцеві жителі стали розтягувати стіни замку на будматеріали. До сьогоднішніх днів добре збереглася лише північна стіна замку. На ній ще залишилися сліди первісної штукатурки будівлі. Залишилися стояти кілька веж, збереглися підземні каземати. Дуже цікаво і захоплююче досліджувати історію за допомогою ось таких живих посібників минулих років.

Коментарі