Додати до маршруту

Майдан Незалежності, Рівне

GPS координати: 50.62012863 26.25155449
Рейтинг:
1501 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Майдан Незалежності вКиєвіє центральною площею міста. Ще до радянської окупації центральними площами були Замкова і Казармений площа, які тепер є історією.

Історія і пам'ятки площі

Починаючи з 40-х і по 60-і роки минулого століття центральної вважаласяТеатральна площа, А на нинішній території площі Незалежності стояли будинки. У 1960-х старі будинки знесли, а на їх місці зробили площа Леніна, на якій з 1968 року відбувалися всі головні події Рівне. Роком раніше на площі встановили пам'ятник Леніну.

Ще в липні 1991 року площа Леніна перейменували на площу Незалежності. А 25 серпня 1991 року у час п'ятнадцятитисячну мітингу пам'ятник Леніну демонтували. Зате в травні 1999 року на площі Незалежності відбулося урочисте відкриттяпам'ятника Тарасу Шевченку. До того моменту в Рівному був тільки один пам'ятний знак Шевченко впарку культури і розваг.

Під час Революції гідності в Рівному перебувало невелике наметове містечко і відбувалися віче.

На площі Незалежності знаходиться кінопалац «Україна», проходять різні політичні, культурно-мистецькі заходи та урочистості.

Як доїхати до площі

Майдан Незалежності знаходиться в центрі міста на вулиці Соборній, у її перетину з вулицями В'ячеслава Чорновола і Міцкевича. Цінителям сакральної архітектури пропонуємо відвідатиСвято-Воскресенський собор, Який розташовується на протилежній стороні вулиці Соборній.

Поруч є зупинка громадського транспорту «Площа Незалежності».

Коментарі