Додати до маршруту

перевал Переслоп

GPS координати: 48.44566727 24.44555664
Рейтинг:
1104 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Переслоп (або Пересліп) - один з перевалів в Горганах. Розташований він на Прикарпатті між селомЗеленаі відомим містомЯремче.

особливості перевалу

Головна його особливість полягає в тому, що він повністю пішохідний. І це, врешті-решт, дуже добре: ніяких тобі машин і асфальту - тільки ви і гори.

Висота перевалу - 994 м над у. М. Хоча його круті схили вкриті густим лісом, не варто думати, що тут якісь непрохідні хащі. На перевалі стоїть пам'ятний знак воїнам, загиблим у Другій світовій війні.

Перевал Переслоп розташований на вододілі двох річок - Зелениця (басейн Дністра) і жонки (басейн Дунаю). До речі, недалеко від перевалуєодин дужекрасивий водоспад,який також називається Жонка. Він, можливо, не вразить вас своїм масштабом, однак він зачарує вас досконалістю: є щось чарівне в його ідеальних пропорціях.

Кращий час для поїздки на перевал - період з травня по жовтень. Навесні тут дуже красиво, а свіжий весняний карпатське повітря аж дзвенить. Влітку тут удосталь можна поїсти ягід, а восени - назбирати грибів.

Маршрути через Переслоп

Через Переслоп проходить відомий в туристичному колі маршрут № 201 -Яремче-перевал Переслоп - перевал Столи -Поляниця-Татарів.Загальна його протяжність - близько 45 кілометрів.

Ще один маршрут -гора Хом'як- гірська Хомяков -гора Синяк-гора Малий Горган-гірська Блажів- перевал Переслоп -Яремче.

Як дістатися

До перевалу Переслоп краще дістатися зЯремче

Коментарі