Додати до маршруту

Парковий комплекс Жовтневої площі, Дніпропетровськ

GPS координати: 48.45817184 35.06551743
Рейтинг:
249 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парковий комплекс Жовтневої площі - найважливіша місцевість на картіміста. Саме з неї почалася історія сучасної Дніпропетровщини. Це найвища географічна точка, перебуваючи на якій фаворит правлячої імператриці Катерини Другої, Григорій Потьомкін, видав указ про будівництво міста з межами, що охоплюють всі землі навколо. Пізніше на цьому місці був закладений Спасо-Преображенський собор.

Дніпропетровська перлина

Розташований в центрі паркового комплексу Жовтневій площі,Спасо-Преображенський соборєодним з найстаріших храмівв історії міста. Перший камінь в ньому було закладено імператрицею Катериною Другою в 1787 році під час її Таврійського вояжу. Зовнішній вигляд храму також вибирала сама цариця і він строго контролювався Потьомкіним і головним архітектором міста - Клодом Гаруа. Важливою вимогою було створити щось на зразок римського собору Сан-Пауло, який є найбільшим в світі. Деякі подібності дійсно дотримувалися, але основне будівництво сильно похитнулося через що почалася кримської війни і смерті Катерини.

Історія паркового комплексу

Жовтневим він був названий в 1919 році на честь однойменної площі, яка об'єднує всі парковий пам'ятки. До цього моменту його називали Соборним - по імені храму. Парк пережив повноцінну еволюцію від безликої степи донайважливішого історичного пам'ятника. Тут було все: ярмарки 18-19 століть, революційні марші, поховання видатних осіб міста і більшовиків, битви за Дніпро, студентські суботники 20 століття і весільні фотосесії 21-го. Він розбитий на кілька зон, що складаються з пам'ятних меморіалів, храму, зони скверу і паркових алей, які їх об'єднують в єдиний ансамбль.

Список пам'яток парку

Комплекс оточений десятками цікавих місць:історичний музей Яворницького,діорама «Битва за Дніпро», Меморіальне кладовище,пам'ятник М. Ломоносову(На його місці до 1971 року стояла скульптура Катерини Другої, яку забрали німці з собою під час війни),пам'ятник А. Матросоваі багато інших меморіали і пам'ятники.

Коментарі