Додати до маршруту

Парк, Язловець

GPS координати: 48.95708847 25.43613243
Рейтинг:
340 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Важко повірити, але невелике селоЯзловецьколись була людним торговим містечком. Тут є кілька цікавих старовинних споруд, а уЯзловецького палацурозкинувся парк, який в 2015 році отримав статус пам'ятника садово-паркового мистецтва.

Історія парку

Відомості про парк в Язлівці датуються 15 століттям, коли власники прилеглих земель, шляхтичі Язловецькі, почали закладати тут сад. Сад цей тягнувся від дерев'яного костелу Марії Магдалени і до замковій горі.

У 1746 році власником Язловця стає Станіслав Понятовський - батько короля Речі Посполитої Станіслава Августа Понятовського. У той же періодЯзловецький замок(Нижній замок) Понятовський перебудовує на палац. Передбачається, що вже тоді у палацу існував невеликий за розмірами парк.

Остаточно сформувався Язловецький парк в 19 столітті, коли по сусідству в палаці розташувався монастир Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, який в 1862 році заснувала Марцеліна Даровська. Вона разом з сестрами також упорядкувала парк. Заклали новий сад, виноградник і оранжерею.

У парку єгробницясестер непорочниць, в якій також знайшла вічний спокій настоятелька монастиря - Марцеліна Даровська.

Як доїхати

Парк розкинувся біля Язловецького замку. недалеко знаходитьсяУспенський костел.

Коментарі