Додати до маршруту

Парк, Тучин

GPS координати: 50.70799637 26.56971550
Рейтинг:
1011 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

парк вТучинбув закладений в кінці 18 століття. У той час село вважалося дуже багатим: по річці Горинь плавали кораблі, а в самому Тучин була річкова пристань, звідки місцеві товари і вироби пливли в країни Західної Європи.

Тучин і навколишні території часто передавали з рук в руки. Тишкевичі продали місцевість Цетнерам, ті перепродали Потоцьким. Потоцькі продали землю Любомирських, а ті вже, в свою чергу, продали Тучин Валевська за 600 000 злотих.

Історія Тучинський парку

Воєвода з міста Серадз Міхал Валевський заклав Тучинський парк в період між 1790 і 1798 роками. Площа парку становить близько 5 гектарів. Тут ростуть дуб, модрина, клен гостролистий, липа, тополя, ясен і ялина. На території парку дуже багато трав'янистих рослин, деякі з них мають лікарські властивості.

За проектом архітектора Фалендіна Мірка в парку побудували палац. Наполеон Орда в своїх картинах зобразив цю будівлю. На жаль, зараз оглянути її не можна, адже головне приміщення згоріло в 1850 році. А що вціліло, місцеві жителі розібрали. Від палацу не лишилося й каменя на камені, а парк і зараз залишається улюбленим місцем відпочинку тучінців.

як доїхати

Відстань від Тучина доРівне- 28 кілометрів. У село щодня відправляються маршрутки з рівненського автовокзалу. Дорога до Тучина проходить черезвеликий Житин, Де народився перший президент України Леонід Кравчук.

Парк розкинувся в центральній частині Тучина. Недалеко знаходяться церква Параскеви П'ятниці і пам'ятник Тарасу Шевченку.

Коментарі