Додати до маршруту

Парк скульптур, Ямпіль

GPS координати: 48.23509598 28.28448868
Рейтинг:
274 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Невелике містечко Ямпіль на Вінниччині може похвалитися цікавим парком, що розкинувся на березі річки Дністер. його прикрашаютьбільше 20 скульптур сучасного мистецтва. Своєрідний музей під відкритим небом з'явився в 1988 році, коли в місто на симпозіум з'їхалися скульптори з усіх куточків країни.

Прогулюючись по парку,з протилежного боку річки ви можете побачити молдавський берег. Адже Ямпіль - прикордонне місто, відокремлений від сусідньої держави Дністром. Дістатися до протилежного берега можна переправою, де стоїть прикордонний пункт. Звідти видніється молдавського міста Сороки і відкривається красивий вид наСорокському фортеця, Яка датується 15 століттям і є відомим пам'ятником молдавської оборонної архітектури.

До речі, на шляху до поромної переправи ви зустрінетестаре єврейське кладовище, Над яким височіють сотні надгробків 18-19 століть. У самому місті можна заглянути в музей образотворчого мистецтва, де зберігається колекція старовинного одягу, писанки, вишивка, твори українських художників. Також є можливість побувати в старовиннійМиколаївської церквиі прикластися до її головної святині - іконі Геннадія Ямпільського.

Коментарі