Додати до маршруту

Пам'ятник шведським воїнам, Полтава

GPS координати: 49.66007233 34.56623840
Рейтинг:
396 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Пам'ятник шведським воїнам в Полтаві присвячений подіям Полтавської битви.

Історія пам'ятника

В кінці 19 століття шведські власті вирішили створити пам'ятник на честь своїх військових, які були вбиті в ході Полтавської битви.

У 1902 році скульптор Т. Лундберг в Швеції створив проект монумента. Але цей пам'ятник встановили в 1904 році в Стокгольмі перед будівлею історичного музею армії Швеції. Для установки монумента на полі Полтавської битви замовили інший варіант.

Для цього купили масивний гранітний камінь. Його висота була більше 6 метрів, а вага понад 20 тонн. Пам'ятник був створений тільки Швеції. Його виготовлення, транспортування та монтаж фінансував шведський підприємець Е. Нобель.

Пам'ятник доставили в Полтаву і змонтували перед 200-річчям Полтавської битви. Його урочисто відкрили в 1909 році біля поля, де сталася ця військове подія.

У 2005 році від дороги Полтава - Диканька до пам'ятника проклали Алею пам'яті шведських воїнів.

Що символізує пам'ятник

Пам'ятник шведським воїнам має висоту 6 метрів і виконаний у вигляді піраміди. Його виготовили з рожевого граніту. На монументі з обох сторін висічені написи на двох мовах - шведською та російською. Тут вказано, що цей пам'ятник в 1909 році встановили земляки полеглих шведських воїнів, загиблих на полі битви в 1709-м.

Верхня частина монолітного каменю має невеликий нахил в північну сторону, що у скандинавських народів символізує скорботу.

Навколо території пам'ятника встановлена ​​огорожа у вигляді 12 масивних круглих стовпчиків, з'єднаних металевими ланцюгами.

Коментарі