Додати до маршруту

Пам'ятник Сагайдачному, Київ

GPS координати: 50.46313095 30.51855850
Рейтинг:
1806 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Всі ми зі шкільної лави хоч трохи, але пам'ятаємо історію українського козацтва. Хто не згадає кошового отамана Петра Сагайдачного. Він багато зробив для історії Запорізької Січі, буввідважним воїном і відданим захисником. Також Сагайдачний був великим просвітителем, так як підтримував Київську братську школу. Завдяки його зусиллям зараз існує Києво-Могилянська академія.

Недарма його не раз увічнювали, зводячи пам'ятники герою. Один з таких пам'ятників розташований вКиєві,в історичному районі Поділна Контрактовій площі. Над цим пам'ятником працювали видатні архітектори і скульптори, серед них М. Л. Жаріков, Р. І. Кухаренко та В. В. Швецов.

Цей пам'ятник виконаний з благородного металу - бронзи, що ще сильніше підкреслюєгероїчний вигляд монумента. Складається враження, що скульптори та архітектори намагалися оживити отамана. І часом здається, що їм це вдалося. Якщо стати прямо перед пам'ятником, то здається, що герой призупинив коня, щоб ми змогли подивитися на нього і побажати удачі в бою. Відійшовши в сторону, думаєш, що він ось-ось кинеться в біг.

якщо захочетеоживити для себе історіюЗапорізької Січі, обов'язково відвідайте пам'ятник Петру Сагайдачному в Києві.

Коментарі