Додати до маршруту

Пам'ятник Одеське час, Одеса

GPS координати: 46.48489761 30.73505592
Рейтинг:
1639 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Скульптурна композиція «Одеський час» у місті Одеса - одна з милих родзинок сучасної Одеси. Цей пам'ятник встановили у 2015 році перед виборами міського голови, та все одно він приваблює одеситів і гостей міста і додає відчуття затишку.

У центрі композиції стоїть така собі вежа з годинником, заввишки близько двох метрів. Навколо вежі "танцюють" бронзові фігури звичайних одеситів. Тут є скрипаль, єврейський раввін, закохані пари та свійські тварини. Автор композиції - скульптор Михайло Рева.

Місце, в якому розташований пам'ятник, називають "підкова". Раніше тут стояв понад сторічний сріблястий "Платан закоханих", який щороку скидав кору, як усі платани, але дерево не витримало бурі і впало.

Скульптури встановлені навколо годинника на круглій платформі, і спочатку весь годинник обертався довкола осі, граючи мелодії, але невдовзі після встановлення якісь вандали зіпсували пам'ятник, перенавантаживши його як карусель. Відтоді "Одеський час" зробили нерухомим та більш міцним, і він все одно продовжує прикрашати простір Міського Саду.

Як знайти цю пам'ятку?

Треба потрапити у Міський Сад (ГорСад), що між вулицями Дерибасівською та Преображенською. До МіськСаду можна потрапити з Соборної площі - зайшовши просто на Дерибасівську і повернувши наліво, або з Преображенської/Пастера, пройшовши крізь браму Саду, або від моря з вулиці Ланжеронівської - крізь ще одну браму. Скульптурна композиція знаходиться у тій частині Саду, яка ближче до моря та вулиці Катерининської, Ланжеронівської.

Коментарі