Додати до маршруту

Пам'ятник гетьману І.Мазепі, Чернігів

GPS координати: 51.48971558 31.30459023
Рейтинг:
1183 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Пам'ятник гетьману Мазепі знаходиться в одному зі скверів Чернігова, недалеко від будівлі колегіуму. Місце було обрано не випадково. Ця будівля - одне з найстаріших навчальних закладів, яке було побудовано за наказом Мазепи.

Історія пам'ятника Мазепі

Гетьман Мазепа - вельми суперечлива персона в українській історії. Деякі вважають його зрадником, інші - героєм і борцем за незалежність. Останні ініціювали встановлення монумента.

Сам пам'ятник був виготовлений скульптором Геннадієм Єршовим ще в 1998 році. Але ось відкриття пам'ятника відбулося тільки в 2009 році. Планувалося приурочити цю подію до Дня незалежності України. Але організатори побоялися провокацій з боку незадоволених політикою Мазепи. Монумент був висвітлений єпископом Української Православної церкви.

Архітектура пам'ятника гетьману

Постамент пам'ятника виконаний з білого мармуру. Він має вигляд витягнутої колони. У підстави колони знаходиться родовий герб Мазепи. Він виступає символом непорушного незалежності України.

Нагорі постаменту знаходиться погрудний бюст гетьмана. Він виконаний з бронзи. Автор дуже точно зобразив всі особливості і риси Мазепи, керуючись портретами і описами його зовнішності. Особливо вдався суворий, пронизливий погляд гетьмана Мазепи. Вам обов'язково варто побачити цей пам'ятник.

Як доїхати

доЧерніговаможна дістатися на власному автомобілі по трасі М01. Також відбуваються регулярні залізничні та автобусні перевезення пасажирів зКиєва,Сум,ХарковаіДніпропетровська.

Коментарі