Додати до маршруту

Пам'ятник Богдану Хмельницькому, Київ

GPS координати: 50.45360184 30.51650047
Рейтинг:
2323 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Пам'ятник Богдану Хмельницькому, що розташовується вКиєві, Вважається найвідомішим пам'ятником столиці і його візитною карткою. Його відкриття відбулося в липні 1888 року. Ця подія була приурочена до 900 річниці хрещення Русі.

Історія пам'ятника Богдану Хмельницькому

Пам'ятник встановили наСофійській площі, Як раз там і зустрічало населення Богдана Хмельницького з військом після перемоги над польською шляхтою. Але його установці передувало багато часу, суперечок і розбіжностей.

Ідею створення пам'ятника озвучив ще в 1840 році історик і професор Микола Костомаров. Коли було отримано дозвіл від уряду, то був створений спеціальний комітет для розробки проекту. У 1970 році почали збирати кошти для монумента. За цей часконцепція пам'ятника змінювалася кілька разів, В результаті було вирішено залишити тільки гетьмана на коні. У 1879 році в Петербурзі статую відлили з 26,5 тонн металу. Після доставки постаменту до Києва він ще кілька років пролежав невстановленим, так як були суперечки з приводу місця його спорудження. Коли вже пам'ятник поставили, помітили, що він повернений задньою частиною доМихайлівського Золотоверхого собору. Тоді його розгорнули, і в підсумку булава Хмельницького вже не була спрямована на Польщу, як замислювалося спочатку, а вказувала кудись в сторону Швеції.

Існують і інші чутки, що Хмельницький загрожує в сторону Москви, але експерти стверджують, що такого не було ніколи. Крім пам'ятника був створений ще й постамент зі словами про неподільної Росії, але пізніше його замінили. Тепер там можна побачити напис: «Богдан Хмельницький. Тисячі вісімсот вісімдесят вісім ». сам пам'ятниквиготовленийзретельно опрацьованими дрібними деталями, Що показують мужній образ великого гетьмана.

Як дістатися до пам'ятника Богдану Хмельницькому

Пам'ятник знаходиться в центрі столиці, тому знайти його нескладно. Можна доїхати з будь-якої частини міста громадським транспортом, автобусами або на метро. Наприклад, доїжджаємо до станції метро «Майдан Незалежності» і проходимо вниз 2 кварталу по вулиці Софіївській, потім на метро проїжджаємо до станції «Золоті Ворота» і йдемо по вулиці Володимирській прямо на Софійську площу, де і знаходиться пам'ятник.

Коментарі