Додати до маршруту

Озаринецька фортеця, Озаринці

GPS координати: 48.54055786 27.80694389
Рейтинг:
518 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В селіОзаринціМогилів-Подільського району знаходяться руїни фортеці. Зміцнення було зведено в 1657 році з метою захисту Поділля від постійних нападів татар.

Будівельниками Озаринецька фортеці були козакипід проводом полковника О. Гоголя, нащадком якого став відомий всьому світу прозаїк Микола Васильович Гоголь. У 1674 року син могилевського полководця Прокоп Гоголь отримав село в подарунок від короля Польщі.

В 1690турки зайняли укріплення і зруйнували фортецю. Однак через 9 років турки були вибиті з Поділля, а фортеця - відновлена.

Легенда свідчить, що підземні ходи могли вивести з форту до площі, пройшовши під руслом річки. Через деякий час оборонні функції фортеці були скасовані, форт потроху розбирався. Наступні власники коректували будівництво, перетворивши колись могутню фортецю в хлібний комору.

Сьогодні мандрівники можуть оглянути непогано збереглася частина східної стіни, каземат і один ярус вежі.

Місця пам'ятки

В Озаринцях є кілька церков, які варто відвідати.Римо-католицький костел Єлизаветизаснований в середині 19 століття в класичному стилі.Храм Різдва Пресвятої Богородиціпривертає п'ятьма куполами, аСвято-Успенська церквапорадує цікавою історією.

Коментарі