Додати до маршруту

Одеська міськрада

GPS координати: 46.48561478 30.74401093
Рейтинг:
1409 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

опинившись вОдесівперше, ви неодмінно захочете подивитися одну з головних визначних пам'яток міста -Приморський бульвар. Прогулюючись по його тінистих алеях, обов'язково вийдіть до витонченого білому будинку, прикрашеного монументальними колонами. Цей архітектурний шедевр - будівля Одеської міської ради.

Споруда середини 19 століття призначалася для торгової біржі, Проте незабаром після зведення в особняк заселилася Міська Дума. Її найбільш цінні зали старовинної будівлі - білий і рожевий, нині відновлені.

Окрасою центрального входу служатьстильні англійські годинникзі скульптурами «День і Ніч». Два рази на день їх заводять вручну. Годинники радують відвідувачівДумській площі, Кожні півгодини граючи відому мелодію, яку одесити вважають гімном свого міста. Скульптурну групу з годинником доповнюють точені статуї Цецерою і Меркурія, розташовані зліва і праворуч від білих колон.

До речі,перед будівлею мерії міста ви побачите пам'ятник Олександру Пушкіну,обрамлений фонтанчиками. Тут бере свій початок вулиця, названа на його честь.

Поруч з білокамінним будівлею знаходиться гармата - трофей, який дістався з англійського фрегата «Тигр». З неї в 19 столітті стріляли по місту. Але самий улюблений пам'ятник гостей міста, розташованийбіля мерії - покажчик міст, Де можна дізнатися відстань від будівлі міськради до багатьох міст світу.

Коментарі