Додати до маршруту

Одеська фортеця

GPS координати: 46.48252869 30.75439072
Рейтинг:
1880 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Важко повірити, але на місці нинішнього стадіону «Чорноморець», розташованому в парку ім. Шевченко, ще два століття тому височіли суворі кріпосні стіни.Одеська фортеця -могутня фортифікаційна споруда, Побудоване за наказом відомого полководця Олександра Суворова, з'явилася в 1795 році.

Її звели на місці старовинного кам'яного замку Хаджибей, згадки про який зустрічаються ще в 14 столітті. Господарями стародавньої фортеці були турки. Однак під час російсько-турецької війни Хаджибей стала військовим трофеєм: її розібрали буквально по камінцях. На місці руїн вирішили звести російські оборонні споруди. але вжечерез 20 років новозбудованого Одеську фортеця визнали непридатною до оборони і реорганізували в Карантин.Він був створений при Одеському порту з метою безпеки - сюди відправляли підозрілі товари і пасажирів, які прибули з країн з несприятливою епідеміологічною обстановкою.

На жаль,збереглися лише залишки захисного оплоту: Андріївський бастіон, де в 1891 році встановили Олександрівську колону, частина аркадикарантинної стіни, Порохова і Мертвецький вежі. На повноцінну реконструкцію цього пам'ятника архітектури коштів немає: влада обмежуються лише підтриманням зовнішнього вигляду.

Про дивовижну історію цих місць, що були колись частиною і Османської, і Російської імперій, можна дізнатися вмузеї «пам'ятних дат в історії міста», який ви легко знайдете в Порохової вежі.Вам розкажуть безліч легенд, якими оповиті ці стіни. Може бути, навіть вдасться зустріти приведення відомої авантюристки, Соньки Золотої Ручки, дух якої не раз зустрічали тут вразливі одеські дами ...

А поціновувачі мальовничих пейзажів зможуть вдосталь насолодитися красою Морського порту, що відкриваються з боку Карантинної аркади.

Коментарі