Додати до маршруту

Прігорізонтна обсерваторія, Безводівка

GPS координати: 50.85618973 32.49644470
Рейтинг:
380 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В Україні є власний Стоунхендж - прігорізонтна обсерваторія вБезводівціЧернігівській області. На території цього зниклого села знаходиться група стародавніх курганів.

Деякі з них зруйновані людьми і технікою, а ті що залишилися, вчені описували як похоронні кургани кочових племен 2-1 тисячоліття до нашої ери.

Опис прігорізонтноі обсерваторії

Нещодавно шляхом поєднання старих топографічних карт цієї місцевості з сучасними методами досліджень вдалося об'єднати розрізнені кургани в одне ціле. Прігорізонтна обсерваторія - це комплекс земляних насипів, який займає площу близько 20 квадратних кілометрів. Матеріали аерозйомки і комп'ютерні програми дозволили визначити призначення сукупності курганів.

Якщо стати в центрі комплексу, то можна побачити, як сходить і сідає сонце за рукотворними пагорбами в дні зимового і літнього сонцестояння і дні рівнодення, які були особливими для людей з давніх часів. І саме на ці дні припадають найважливіші свята року.

Безводівка - це давня прігорізонтна обсерваторія як англійський Стоунхендж або німецький Гозекі. Чому її називають прігорізонтною? Відповідь така: на небосхилі відзначали переміщення точок сходу і заходу сонця, інших небесних світил і визначали закономірності їх руху по небесній сфері. Безводівка є інструментом неймовірних масштабів, деталями якого є земля, небо і космічні об'єкти. Визначення сонячних і місячних циклів дозволяло древнім астрономам обчислити дати місячних і сонячних затемнень. Розміри обсерваторії в Безводівці і відстані між основними її візирами, які складають від 800 до 4000 метрів, кажуть про високу точність вимірювань азимутів точок появи сонця на горизонті.

Прігорізонтна обсерваторія - це не тільки цікава археологічна пам'ятка Більш того - доказ існування розвинутої цивілізації на території сучасної України тисячі років тому. Її представники створили масштабний проект, організували людей для будівництва і досліджували всесвіт доступними їм методами. Безводівка довго тримала свої таємниці під замком, але пора відкрити світу знання стародавніх астрономів.

Як доїхати до обсерваторії

Безводівка можна сміливо перейменувати в Безлюдівка: населення становить нуль осіб. Тому сподіватися, що сюди можна доїхати громадським транспортом марно. відІчнідо Безводівка - 8 кілометрів. Можна це відстань подолати пішки, або ж замовити таксі. Прігорізонтна обсерваторія знаходиться в одному кілометрі на північ від Безводівка. ВІчнянському краєзнавчому музеї работники расскажут вам много интересной информации об «украинском Стоунхендж».

Коментарі