Додати до маршруту

Миколаївська церква в Диканьці

GPS координати: 49.80772018 34.54128647
Рейтинг:
1769 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

 

В українському селищі Диканька, розташованому на березі річки Ворскли в Полтавській області, знаходиться старовинна Миколаївська церква. Вона була побудована в 1794 році в стилі неокласицизму. Проект церкви розробив відомий російський архітектор Микола Львів. В ході будівництва цього храму вперше була використана система подвійного купола, яка значно поліпшила якість храмової акустики і сприяла найбільшому висвітлення церкви.

& Nbsp;

Зайдіть всередину & ​​nbsp; церкви. Тут ви побачите зберігся до наших днів іконостас. Він виконаний з мореного дуба в 1852 році. Вражає майстерність українських кріпаків, чиїми руками він був створений. Чудова різьба по дереву, що нагадує найтонше мереживо, обрамляє ікони.

& Nbsp;

Зверніть увагу на простір між куполами на третьому поверсі. Дістатися до цього місця можна по вузьких гвинтових сходах, яку оточують надзвичайно гарні розписи, виконані на біблійні теми. На барабані купола знаходяться невидимі зсередини віконні прорізи, через які сонячне світло потрапляє прямо в зал.

& Nbsp;

До сих пір не розгадана конструкція & laquo; повітряних печей & raquo ;, які розташовані між першим і другим поверхом церкви. Вони зразок сучасних кондиціонерів, не тільки зігрівали приміщення, але ще і підтримували постійний рівень вологості.

& Nbsp;

Після 1917 року на частку Миколаївської церкви випало чимало випробувань. У тридцятих роках минулого століття навколо неї вирубали весь ліс, зламали огорожу, яка складалася з кам'яних стовпів з важкими чавунними ланцюгами, розібрали бруківку, вимощену кам'яними плитами спеціально для хресних ходів. Під час громадянської війни були спаплюжені князівські поховання, а скарби, що знаходяться під склепом, розграбовані. У 1963 році в приміщенні Миколаївського храму був організований музей атеїзму, а сама церква перейшла до державного краєзнавчого музею. У ці роки зникло безліч унікальних ікон, свічників, хрестів і безцінних старовинних книг. Однак в 1989 році церкву знову відкрила двері парафіянам. У підвалах під храмом знаходиться старовинна гробниця Князів Кочубеїв, побудована в 1810-1827 роках, в ній поховано вісім представників цього древнього роду.

& Nbsp;

Привертають увагу також старовинні Кочубеївські дуби, вік яких складає більше восьми сотень років. Дерева висаджені на в'їзді в колишнє княже маєток.

& Nbsp;

Дістатися до Миколаївської церкви можна на рейсовому автобусі, який слід від Полтавського автовокзалу до селища Диканька.

 

Цей об`єкт у статтях

Коментарі