Додати до маршруту

Національний природний парк Білобережжя Святослава, Покровське

GPS координати: 46.50849533 31.70120049
Рейтинг:
777 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

«Білобережжя Святослава» - це національний природний парк, що розташувався в Очаківському та Березанському районах Миколаївської області. У парку взята під охорону унікальна природаКінбурнської коси- довгого півострова, який розділяє Дніпровсько-Бузький лиман іЯгорлицька затока. Довжина коси складає близько 40 км, а ширина - 8-10 км.

Білобережжя слов'яни називали піщані коси на березі Дніпра. У 972 році, повертаючись з Болгарського походу, на березі півострова зимував князь новгородський і київський Святослав. За однією з легенд саме на Кінбурнській косі стояв храм Деметри - богині родючості.

Завдяки тому, що з одного боку півострів омивають води Дніпра, а з іншого - Чорного моря, тут утворився своєрідний мікроклімат. Берег покритий сосновими лісами і усіяний безліччю цілющих трав. Деякі види занесені до Червоної книги України. Це один знайбільших ареалів диких орхідей в Європіплощею близько 60 га. Ще одна природна пам'ятка Кінбурнської коси - озера з цілющими грязями, їх налічується близько 150 джерел. Тут водяться не тільки степові тварини, але є і унікальна єнотовидний собака, плямисті олені, лисиця і бобри. На березі моря можна зустріти морську черепаху, діаметр її панцира досягає 40 см.

Національний природний парк «Білобережжя Святослава» був створений в 2009 році указом президента, його площа сягає 35 тис. Га. Він є одним з кращих місць вМиколаєвідля екологічного туризму.

Коментарі