Додати до маршруту

Мис Сарич

GPS координати: 44°23’13”N 33°44’17”E
Рейтинг:
6413 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Мис Сарич. Вид з пташиного польоту

Мис Сарич. Вид з пташиного польоту

Мис Сарич - одне з найкрасивіших місць Криму і найпівденніша точка не тільки Севастополя і Криму, а й всієї території України (а до розпаду СРСР - його Європейській частині). В адміністративному відношенні входить до складу території, підпорядкованої міській раді Севастополя.

Вид на Мис Сарич

Вид на Мис Сарич

Мис утворений горбатим схилом відрогуБайдарській яйли, Що спускається в південному напрямку до моря потужною кам'яною грядою і порослий сосново-ялівцевим рідколіссям, власне, завдяки своєму географічному положенню досить звичайний мис і став своєрідною пам'яткою.

Мис Сарич. навігаційний маяк

Мис Сарич. навігаційний маяк

На краю мису в 1898 році був побудований навігаційний маяк, який вказує морякам дорогу до Севастополя. І не було, випадки щоб Сарич не світив кораблям. Тисячі судів звіряли свій шлях з його вогнями. У вересні 1912 року виконуючий посаду штурманського офіцера транспорту «Інгул» підпоручик Морозов викреслив детальну карту саричського маяка, яка зберігається тут до сих пір. У неї дивовижна доля.

Мис Сарич. Скелі біля берега

Мис Сарич. Скелі біля берега

Узбережжя біля мису поки ще «дике», покрите кам'яними хаосом з окремих скель і каменів різних розмірів. Рідкісні пляжі складаються з великої гальки і валунів. За радянських часів тутешні місця були закриті для відвідування і тому зберегли природну красу природного субтропічного ландшафту.

Мис Сарич. рослинність

Мис Сарич. рослинність

На мисі Сарич ще збереглися рослини, які вже занесені в червону книгу, наприклад, ялівець високий, фісташка туполиста, суничник дрібноплідний. На ряду з ними тут ростуть дуб пухнастий, грабинник, держидерево, часто зустрічаються жасмин чагарниковий, вязель емеровий, иглица понтийская і інші дерева і чагарники - представники субсередземноморської флори.

Мис Сарич. скелі

Мис Сарич. скелі

Щільні вапняки утворюють на стику з морем майже голі скелі, століттями захищають узбережжя від морської стихії. У зламах вапнякової товщі нерідко можна знайти скам'янілі корали - викопні організми стародавнього морського басейну, що існував на цьому місці в верхньоюрського геологічний час.

мис Сарич

Кримське Південне узбережжя терпить різні тектонічні рухи: на стику з морем берег повільно занурюється, в той час, як осьова зона Кримських гір піднімається. В результаті цього окремі кам'яні блоки зміщуючись по схилу, утворюють гірки, пагорби, а досягаючи моря - миси. І хоча гірський схил відступає від моря в сторону Головного пасма повільно (зі швидкістю близько 2 мм в рік), але за останній мільйон років він відійшов уже на два кілометри! У той же час море «зрізало» значну частину берега. Так що мис в даний час міцно «бронює» південну околицю Криму.

Мис Сарич. Під водою

Мис Сарич. Під водою

Чудові підводні ландшафти цих місць давно вже стали приманкою для дайверів. Тут безліч мальовничих гротів, водиться практично вся риба, що мешкає в Чорному морі, п'ять видів крабів, в районі цього мису налічується сімдесят чотири види морських водоростей. В акваторії Севастополя за часів Кримської війни було затоплено багато кораблів, чиї останки досі лежать на морському дні. Занурення під воду в цьому районі - це дуже захоплююча екскурсія. Кажуть, що у цих берегів досі шукають скарби таємничого корабля, на борту якого знаходилося багато золота.

мис Сарич

Кам'яний сад - це своєрідний шедевр природного архітектури, розташований в 300 метрах від мису Сарич. Це одне з найпопулярніших місць дайверів в Ласпі: гроти, печери, ущелини, каньйони і ущелини, які лежать під водою. Деякі любителі підводного плавання називають це місце - підводний кам'яне місто. Сад розташований на глибині близько 28 метрів, але в момент занурення, вже на глибині 6-7 метрів Ви зможете насолодитися його красою і величчю: кам'яні брили спрямовуються до поверхні переплітаючись з камінням поменше. Цей кам'яний хаос утворився під час Кримського землетрусу 30 вересня 1869 року з епіцентром біля Фороса, яке описав В. Кондараки.

мис Сарич

У 5 км від мису Сарич знаходитьсяселище Форос, Відстань до центру Севастополя - 30 км, до Ялти - близько 40. Відстань від мису Сарич до мису Керемпе на Анатолійське узбережжі Туреччини становить 142 миль - це найвужче місце Чорного моря.
На початку Першої Світової Війни біля мису Сарич відбувся бій між Російською чорноморської ескадри і німецько-турецькими крейсерами «Гебен» і «Бреслау».

Мис Сарич на заході

Мис Сарич на заході

Про походження цієї назви мису існує кілька версій: Сарич (укр. Сарич, кримскотат. Sarıç, Сарич) від тюркського слова «сари» - жовтий золотистий; від перського слова «сар» - голова, мис. Однак жодна з цих версій не має достатнього обґрунтування.

GPS: 44 ° 23'13 "N 33 ° 44'17" E

Адреса: Мис Сарич, АР Крим

Коментарі