Додати до маршруту

Музей українського рушника, Переяслав-Хмельницький

GPS координати: 50.06240845 31.47115135
Рейтинг:
1866 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Музей українського рушника в Переяслав-Хмельницькому - унікальний музей, подібний якому важко відшукати у багатьох містах України. Розташувалася експозиція в будівлі колишньої Трьохсвятительській церкви, будівля датується тисячі шістсот п'ятьдесят один роком. Композиція храму унікальна, тому він внесений до списку пам'яток архітектури національного значення.

експозиція музею

Музей був відкритий в 1995 році. У фондах зберігається понад 4000 рушників різного періоду. Експозиція налічує 300 екземплярів, які виконані різними техніками:

  • декоративної гладдю;
  • хрестиком;
  • вирізанням;
  • ажурною технікою (долблёнкой, вирізанням, затягуванням, мережкою з настилом).

Зібрані експонати з Київської, Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей, а також з Полісся.

У першому залі музею розміщені знамениті тканинні рушники Переяславщини, які датуються 19 століттям. Їх орнаментика бере свій початок з найдавніших століть.

Серед розмаїття рушників в колекції заповідника виділяється дуже цікавий тип стародавньої монастирського (чернечого) рушники. Монастирські рушники були поширені на півдні Київщини та Полтавщини. Назва вони отримали від того, що їх вишивали черниці-виходніци ще в 19 столітті при монастирях, звідки вони поширювалися по всіх селах і містах згаданих районів. У колекції заповідника зберігаються 24 оригінальних монастирських рушника.

Як дістатися

Переяслав-Хмельницький- місто обласного значення на сході Київської області, розташувався всього в 90 км від столиці. Дістатися до міста можна на рейсових автобусах, які відправляються з автовокзалу в Києві і зі станцій метро «Чернігівська», «Харківська» і «Бориспільська». Також турист може доїхати на власному автомобілі, для цього йому слід рухатись по трасі М03 відКиєвадо Переяслав-Хмельницького.

Музей українського рушника знаходиться на вулиці Літописна, 2. Дістатися сюди можна на громадському транспорті або на власному автомобілі. Необхідно доїхати до площі Леніна, а потім по вулиці літописній домузею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Час роботи музею: З 09:00 до 17:00, вихідний - понеділок, вівторок.

Контактна інформація:

  • +380 (4567) 5-28-55,
  • +380 (4567) 5-53-28,
  • +380 (4567) 5-56-26.

Коментарі