Додати до маршруту

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, Київ

GPS координати: 50.46076202 30.51494789
Рейтинг:
1670 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На Андріївському узвозі, поблизуАндріївської церквиі самого знаменитого в Україні сувенірного ринку, знаходиться музей Михайла Булгакова. Знайти будинок письменника досить легко. Орієнтиром служить пам'ятник прозаїку.

Андріївський Узвізвідомий як вулиця старовинних споруд. Будівля музею не стало винятком. Рідна домівка Михайла Опанасовича був побудований в 19 столітті за проектом архітектора І. Горденін.

У стінах будинку на Андріївському пройшли найщасливіші роки дитинства майбутнього письменника - з 1906 по 1919. Тривожні історичні події і Перша Світова війна змусили сім'ю виїхати за межі Києва. Але рідний дім завжди був присутній в творах автора - в романі «Біла Гвардія» і деяких оповіданнях.

Рідна домівка Булгакова перетворився в музей в 1991 році. Основою першої експозиції стала приватна колекція А.П. Кончаковського. Згодом комори музею поповнилися сімейними фотографіями, особистими речами Булгакова, які дарували члени сім'ї та друзі письменника.

У сучасній виставці музею переплітається реальне життя М.А. Булгакова і вигадана літературне життя героїв його творів. З двох залів один присвячений родині Булгакових, а другий - родині Турбіних. Завдяки численним фотографіям і раритетним експонатам музею Булгакова інтер'єр кімнат і загальний дизайн приміщення повністю відтворюють атмосферу початку 20 століття.

Шанувальників творчості М.А. Булгакова музей чекає щодня з 10 до 17 годин взимку і з 10 до 18 в літній час.

Коментарі