Додати до маршруту

Музей Сковороди

GPS координати: 50°9’20”N 35°45’54”E
Рейтинг:
1330 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

 

Сковорода Г. С.

Сковорода Г. С.

Це музей видатного українського поета, письменника, філософа і мислителя XVIII століття. Григорій Савич Сковорода народився в 1722 р в Полтавській області. Він закінчив Києво-Могилянську академію, потім деякий час займався викладацькою діяльністю. З 70-х років він починає своє знаменитий піший похід по території України, відточуючи при цьому майстерність письменника. Останні роки життя він провів в селі Іванівка, яке в подальшому було названо на його честь - Сковородинівка. Похований був в цьому селі, за легендою, в могилі, яку вирив собі сам.

музей Сковороди

музей Сковороди

До 1972 року в будинку, в якому Сковорода провів свої останні роки, була звичайна сільська школа. На її базі, на громадських засадах, був створений музей легендарного діяча української культури, який в подальшому був перетворений в літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди із загальною площею понад 18 га.

Робочий стіл Сковороди

Робочий стіл Сковороди

На території, крім самого музею, знаходиться могила Сковороди, якій присвоєно звання національного пам'ятника історії, пам'ятник (створений скульптором І. Кавалерідзе) і прекрасний парк, що складається зі старих лип. Згідно з документами, він був закладений більше трьохсот років тому.

музей Сковороди

Експозиція музею розміщується в будинку, який належав поміщикам Ковалевським. Будинок був побудований як садовий павільйон і призначався для прийому гостей і свят. У перших двох залах розкривається життєвий шлях просвітителя і його основні філософські ідеї. Третій зал присвячений критичним робіт на тему творчості Сковороди. Закінчується екскурсія в меморіальній кімнаті, в якій жив і помер Григорій Сковорода. Крім того, в експозиції показані етапи становлення самого музею і описані всі культурні заходи, які регулярно проходять на території комплексу.

музей Сковороди

В експозиції представлені різноманітні матеріали: видання книг філософа, наукові і художні замітки, книги античних і середньовічних письменників і філософів, які він вивчав; етнографічні предмети; присвячені Сковороді картини, скульптури, сувеніри. Збереглися і деякі особисті речі мудреця.

музей Сковороди

Екскурсія проходить у супроводі української духовної музики XVIII ст. і пісень самого Сковороди у виконанні барда П. Пріступова. У залі демонструються художні та документальні фільми. Після відвідин самого музею можна відправитися на екскурсію по парку і пройтися стежками, по яких колись гуляв сам Сковорода. Оглянути його улюблені місця: криницю і дуб.

музей Сковороди

Це місце з прекрасною природою стало майданчиком для проведення всіляких етнофестивалів, презентацій книг, літературних студій і т.д. Регулярно святкується день народження Філософа. Традиційно тут люблять фотографуватися молодята. Крім того, є безліч незвичайних послуг, наприклад, можна зробити цифрову копію автографа сковороди, або будь-якого необхідного вам документа.

музей Сковороди

джерело:
www.skovoroda.in.ua, photo.i.ua, uafacts.com, kobzarsergey.io.ua

GPS: 50 ° 9'20 "N 35 ° 45'54" E

Адреса: вул. Приозерна 3, с. Сковородинівка

Контакт: +38 (05764) 9-41-40, (050) 702-86-39
Працює: 8: 00-17: 00

Коментарі