Додати до маршруту

Гора Кременець, Ізюм

GPS координати: 49.17780685 37.27861023
Рейтинг:
1413 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Кременець - найвища точка Харківської області. Її висота - 218 м над рівнем моря. Це місце з багатою історією, яке зберігає в собі безліч таємниць і легенд.

Походження назви гори Кременець точно невідомо, однак існує дві версії. Перша - гора отримала свою назву завдяки покладів кремнію, неподалік від гори знаходиться кар'єр, який дуже люблять відвідувати туристи. Згідно з другою версією, назва цього місця тісно пов'язане з історією краю. У 14 столітті на вершині горизнаходилося татарське укріплення - «Кермен». Назва, мабуть, було трансформовано в співзвучні російські слова «кремль», «кремінь» і дало ім'я горі Кременець. Через 300 років це місце займали російські дозори. Залишки фортець можна побачити і в наші дні.

Кременець - це видатна пам'ятка історії, який є історичним центром міста Ізюм. Ближче до вершини розташувалисялегендарні кам'яні статуї, Які є візитною карткою цього місця. Існує надання, що колись тут жили племена, вони поклонялися сонцю, але одного разу розгнівавши його, вони поплатилися за це - сонце перетворило їх в камінь.

Зберегла гора іпам'ять про Велику Вітчизняну війну- на її вершині розташований меморіал. Тут можна побачити багато військової техніки, а також меморіальні плити з іменами загиблих солдатів.

Гора Кременець - місце, де минуле тісно пов'язане із сьогоденням, де загадки і таємниці історії чекають туриста на кожному кроці.

Коментарі