Додати до маршруту

Міст закоханих, Київ

GPS координати: 50.45233917 30.53432083
Рейтинг:
3471 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Міст закоханих вКиєвіз'єднує між собоюХрещатий паркі Міський сад. Це пронизане романтикою місце бажає відвідати безліч закоханих пар з Києва і всієї України, тут призначають побачення, освідчуються у коханні і фотографуються молодята.

Історія моста

У перші роки свого існування Міст закоханих виконував не надто романтичну функцію: цю територію на Дніпровських кручах називали Яром, де проходила тільки одна вуличка - Козловка, до якої дістатися можна було лише зАндріївського узвозу. Тому цей міст з'єднав два важливих для киян об'єкта.

Побудував цей парковий міст в 1910 році відомий вчений, «батько електрозварювання» Євген Патон. Міст прикрашали красиві ажурні конструкції. У 1983 році була проведена масштабна реконструкція моста. Старі конструкції передали вМузей архітектури та побутувПереяслав-Хмельницькому, А по їх зразком були встановлені нові елементи.

Зараз Міст закоханих буквально розмальований зізнаннями в коханні і сотнями замків, які тут залишають закохані пари як знак своєї любові. Традиція залишати замки прийшла в Україну з Італії. На ліхтарях і перилах мосту Понте Мільвіо, що в Римі, висить незліченна кількість таких «замків кохання». Якось їх навішали так багато, що ліхтар впав під їх вагою. Цей ритуал зберігають і закохані Флоренції - замочки вішають на мосту Понте Веккьо.

У травні 2013 року біля мосту був встановленийпам'ятник закоханим- італійцеві Луїджі Педутто і українці Мокрини Юрзук. Перше їхнє знайомство відбулося в 1943 році в австрійському таборі для військовополонених. Після закінчення війни їх розділив «залізна завіса». Наступна їхня зустріч відбулася в 2004 році.

У березні 2016 року Міст закоханих відреставрували. Люди мали можливість вкласти власні кошти на відновлення цього моста.

Повір'я Моста закоханих

За легендою, якщо ви разом з коханою людиною перейдете через міст, то ви ніколи не розлучитеся. Часто закохані пишуть на перилах свої імена, щоб уберегтися від сварок.

інші назви

Міст закоханих також називають Чортовим, тому що спочатку люди боялися ходити по дерев'яному настилу, до того ж міст ще й хитало від вітру.

Називають його ще і Мостом божевільних. На жаль, тут не тільки вішають замочки і визнаються в своїх почуттях, а й зводять рахунки з життям ті, хто розчарувався в любові. Подейкують, що таку «традицію» почав один київський гімназист. Після нещасного випадку біля моста завжди чергував охоронець.

Як доїхати

З Моста закоханих відривається вид практично на весь правий берег Дніпра, Дарницю іТруханів острів.

відєвропейській площіпотрібно пройти доарки Дружби народів. Звідти піднятися вгору до Хрещатого парку, який Міст закоханих з'єднує з Міським садом.

Коментарі