Додати до маршруту

Кременецький ботанічний сад

GPS координати: 50.09696198 25.71630096
Рейтинг:
1417 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кременецький ботанічний сад - не тільки один з найкрасивіших куточків Тернопільщини, а й один з найстаріших садів подібного типу на Україні. Його заснування припадає на 1806 рік. Ірландський садівник Д. Маклер і австрійський біолог В. Бессер почали засаджувати ділянку землі в 4,5 га, виділений при Кременецької вищої гімназії, місцевими та екзотичними рослинами. Тоді територія парку прилягала до корпусів навчального закладу. Через 5 років з підстави садукількість насаджень становила не менше 12 тисяч.

Після закінчення польського заколоту, який був схвалений і підхоплений ліцеїстами, а саме з 1832 по 1834 рік, гімназія разом з ботанічним садом була розформована. Велика кількість цінних рослин перевезли вКиїві віддали в університет Св. Володимира, які стали базою для створення власного парку. Колишній ботанічний сад став функціонувати як паркова зона. У 1990 році було прийнято рішення про відновлення саду.

ужебільше 200 років цей ботанічний садє самостійним науковим центром, Які займаються введенням і пристосуванням чужоземних рослин в нове середовище проживання.

Коментарі