Додати до маршруту

Костел Св. Станіслава, Кременець

GPS координати: 50.09379959 25.72532463
Рейтинг:
1758 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Однією з визначних пам'ятокКременцястав костел Святого Станіслава, який привертає увагу високохудожньої мармурової чашею з барельєфом Богоматері. Храм пережив не одну реставрацію, проте все одно зміг зберегти свою чарівність.

Історія костелу

У зв'язку з жорсткою політикою радикальних правителів кінця 17-початку 19 століття в віруючих людей Кременця був відібраний останній храм, після чого вони були змушені знайти притулок для богослужінь.

Два століття поспіль католицька громада проводила службу в напівлегальному становищі, переживаючи важкий період. Але незабаром до влади приходить віротерпимий імператор Олександр 2, який з 1855 року дозволив будівництво костелу. Більш того, він навіть виділив з державної скарбниці чималі кошти для зведення будівлі.

Три роки по тому кременецькі католики на головній міській вулиці звели дивовижний храм, біля підніжжяЗамкової гори.Його урочисто освятили у листопаді 1857 році в честь святого Станіслава.

У 1872 році костел Святого Станіслава отримав в подарунок мармурову чашу для обмивання з ликом Богородиці, розмістили біля центрального входу. Автором витвору був талановитий волинський скульптор В. Бродський.

Початок 20 століття відзначається збагаченням Кременця новими дарами, які отримав костел Святого Станіслава. У 1909 році в Парижі видатний польський майстер Вацлав Шимановський виготовив пам'ятник відомому польському поету Юліушу Словацькому. У 1910 році його встановили в костелі на честь сторіччя з дня народження поета.

архітектура храму

Прямокутна базилікальною споруда з двосхилим дахом відрізняється унікальним рішенням для храму. Крім того, костел Святого Станіслава виділяють гармонійно поєднанні високі арочні отвори, ажурні кронштейни і прості пілястри іонічного ордера.

Родзинкою храму став центральний фасад, виконаний з прямокутними двоярусними воротами з трикутними фронтонами і кулястим завершенням з хрестом.

Розкішний внутрішній інтер'єр грає на контрасті з легкістю зовнішнього вигляду. Арочні галереї прикрашені пілястрами іонічного ордера, ліпними розетками і позолоченим розписом.

Як дістатися

Костел Святого Станіслава в Кременці знаходиться на вулиці Шевченка, навпротигори Бона.В Кременець ходить громадський транспорт зТернополяіДубно.Доїхати можна і власним транспортом по трасі Е85 або Е40. Дістатися центральній частині міста, рухаючись по головній вулиці. У південно-західній частині розміщується костел Святого Станіслава.

Коментарі