Додати до маршруту

Костел Пресвятої Трійці, Микулинці

GPS координати: 49.39973831 25.60619926
Рейтинг:
1430 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У селі Микулинці на Тернопільщині височить велично прекрасний Костел Пресвятої Трійці. Можна милуватися витонченістю його форм і багатим декором зпишними деталями, характерними для бароко. У нішах встановлені вази і кам'яні скульптури.

На місці нинішнього храму ще в 16 столітті був Костел Св. Анни, названий ім'ям Анни Синявської, яка володіла замком. Храм був знищений в результаті набігів турків і татар. Потім в 1718 році тут побудували дерев'яну церкву Іоанна Хрестителя.

Храм, який дійшов до наших днів, почали будувати в 1761 році на гроші Людвіки Потоцькоїза зразком костелу королівського палацу в Дрездені. Його освятили як Костел Пресвятої Трійці в 1791 році, а роком пізніше при ньому заснували чоловічий монастир. І храм, і обитель були оточені оборонним муром. Але незабаром австрійські власті закрили монастир, а приміщення перетворили в притулок для убогих.

За радянських часів його пристосували для господарських потреб, але не розграбували. зараз храм належить місцевій католицькій громаді.

Костел знаходиться в мальовничому парку, якраз навпакипалацу Потоцькихв Микулинцях. За храмом знаходиться давнє польське кладовище.

Коментарі