Додати до маршруту

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії

GPS координати: 48.92385483 24.70899200
Рейтинг:
1393 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будівля колегіального церкви Пресвятої Діви Марії - одне з небагатьох культових спорудІвано-Франківська, Яке зараз не використовується за призначенням. У радянські часи приміщення віддали геологічного музею, потім - художньому. І досів приміщенні колишнього храму експонуються роботи місцевих майстрів. Сьогодні тут знаходитьсяХудожній музей.

Сама будівля церкви зводилося Анджеєм Потоцьким, засновником Станиславова- таку назву в минулі часи носив Івано-Франківськ. Взявшись за будівництво кріпосних стін, гетьман Потоцький відразу ж розпорядився звести римсько-католицьку церкву. У той же час архітектор цього проекту задумав її як усипальницю Потоцьких.

Точна дата заснування церкви залишилася невідомою.За деякими даними, дзвіниця була зведена в кінці 18-го століття. Будували з розмахом:дзвін важив більше ніж дві тонни!Однак в радянські часи дзвіницю, на жаль, зруйнували. Пізніше її вдалося відновити, але відбудували вже в 2000-му році.

Відвідавши будинок колишнього храму, ви зможете здивуватися базиліці, яка була зведена в стилі бароко, помилуватися старовинними фресками, зразками галицького іконопису, а також західноукраїнської живописом.

Коментарі