Додати до маршруту

Вулиця Хрещатик, Київ

GPS координати: 50.44950104 30.52330017
Рейтинг:
6063 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Хрещатик - справжнє серцеКиєва. Легендарний і сучасний, просторий і багатоликий - він вміщує в собі все найбільш значуще для головної вулиці міста.

Історія Хрещатика

Часи Київської Русі

Ще в давнину територія Хрещатика була густим лісом, де князі проводили полювання. Це місце мало назву «Перевесище». Воно відбувалася від нетрадиційного методу полювання - переважування сітками тих місць, в які потрібно заманити звірів.

Походження назви вулиці

Є кілька теорій про походження назви «Хрещатик». Деякі дослідники вказують, що найменування головної артерії міста пішло від хрещення Русі, однак історики цей факт спростовують. Однією з найпоширеніших версій є твердження, що місцевість в 17 столітті носила назву «Хрещата долина», і саме це стало основою імені майбутньої вулиці.

Дослідники вважають, що тут була долина, яка схрещувала все три частини міста, і її не можна було обійти.

Зародження вулиці Хрещатик

Початком існування Хрещатика саме як вулиці є 1797 рік, коли сюди перенесли контрактовий ярмарок. Так, протягом останніх десятиліть 18 і початку 19 століття відбувається забудова вулиці. У той час будували переважно житлові будівлі, але винятком став перший київський театр.

До 1873 року будівництво вулиці досягло Бессарабської площі. До кінця 19 століття забудова закінчується і Хрещатик стає головним місцем ділового життя Києва. У 1892 році через вулицю до Подолу прокладений перший в Російській імперії трамвай.

Початок 20 століття

Хрещатик в 1923 році перейменували в честь російського революціонера - Вацлава Воровського. Історична назва було відновлено тільки в 1937 році. Після перенесення столиці УРСР з Харкова до Києва на Хрещатику зводять будинки в стилі «соціалістичного реалізму», що було характерно для Радянського Союзу. Такий вулицю побачили нацисти в 1941 році.

Друга світова війна

Майже всю забудову знищує саме трагічна подія людства - Друга світова війна. Коли почалася німецька окупація і радянські війська залишали місто, НКВД заклав вибухівку на вулицях Києва. Хрещатик зазнав особливі втрати. Нацисти змінили назву вулиці на Айхгорнштрассе - на честь німецького офіцера.

Ввосстановленіе Хрещатика

Тільки в 1944 році починається відновлення головної артерії міста. Вулиця перетворилася в широку магістраль, з'явився каштановий бульвар. Архітектори намагалися поєднати ландшафт з особливостями забудови. У 50-тих роках будівництво завершується, вулиця набуває сучасних рис.

Що можна побачити на Хрещатику

Неспішно прогулюючись по околицях вулиці, можна побачити історичні пам'ятники, розкішні будинки з величними колонами і ліпниною, а також незрівнянну архітектуру, створену в основному в 50-тих роках 20 століття. Хрещатик завжди був і сьогодні є найважливішою артерією столиці.

На вулиці довжиною більше кілометра є багато цікавих і знаменитих пам'яток. Починається Хрещатик зєвропейській площі, На якій розташований відомий діловий центр -Український дім. Гуляючи по Хрещатику, ви неодмінно потрапите наплоща Незалежності. Тут часто організовують концерти та інші розважальні заходи. Завершує головну вулицю КиєваБессарабська площа- одне з найдавніших місць столиці.

Крім безсмертних пам'ятників архітектури, сучасний Хрещатик несе пам'ять про Революцію Переваги.

У вихідні, а також під час свят, на Хрещатику перекривають рух транспорту, і він стає пішохідним. Вулиця багата ресторанами, затишними кафе і безліччю сувенірних магазинів. Прогулянка по центральній вулиці України в тіні знаменитих київських каштанів вам сподобається.

Як доїхати

Вулиця Хрещатик - центр столиці, найзручніше добиратися сюди на метро, ​​потрібна станція - «Хрещатик» або «Майдан Незалежності».

Коментарі