Додати до маршруту

Козацький хутір Галушківка

GPS координати: 48°43’5”N 34°31’6”E
Рейтинг:
2362 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Хутір був заснований запорізькими козаками, які селилися на цих територіях в кінці XVII ст. Хутір розташований в селі Гречане Дніпропетровської області. На його території знаходяться 3 селянські садиби зразка XIX в. Перша садиба повністю присвячена історії: тут знаходиться етнографічний музей. Він налічує 2 основні експозиції: музей сільського побуту і музей Хреста.

Козацький хутір Галушківка

Козацький хутір Галушківка

Музей Хреста & mdash; це унікальний для України музей в якому зібрана колекція хрестів різних епох і конфесій. Твори мистецтва всіляких форм і матеріалів, починаючи від часів Київської Русі і закінчуючи творами майстрів XX ст., знайшли свій притулок на полицях музею. Тут зібрані експонати з 17 областей України. Основою виставки стала колекція відомого історика Віктора Векліна.

Козацький хутір Галушківка, Гречане

Козацький хутір Галушківка, Гречане

Музей сільського побуту являє собою зразок козацького житла XVIII в. Автентичні меблі і безліч цікавих речей того часу дозволяють здійснити справжню подорож у часі. Особливий інтерес представляє колекція козацької зброї. Пістолі, шаблі, фальконети і Бомбардьє - це далеко не повний список бойових раритетів. Друга, так звана садиба художника, в будь-який час готова прихистити гостей хутора. Це своєрідний готель на території садиби.

Козацький хутір Галушківка

Тут же знаходиться шинок, в якому можна підкріпиться після екскурсії. Традиційний український борщ, вареники і узвар допоможуть відновити сили. Цікаво, що всі продукти вирощуються на території садиби. Це стовідсотковий натуральний продукт без будь-яких хімікатів. У третій садибі знаходяться майстерні, в яких регулярно проводяться мастеркласи з петриківського розпису та гончарної майстерності. За кілька хвилин ви зможете зробити найкращий сувенір, адже він буде зроблений своїми руками. В майбутньому планується відкрити кузню, в якій також можна буде отримати елементарні знання і вміння в такому рідкісному сьогодні майстерності.

Музей сільського побуту

Музей сільського побуту

Козацький хутір Галушківка & mdash; це відмінне місце відпочинку для всієї родини. Створена інфраструктура дозволяє отримати масу вражень і з головою зануритися в традиції і побут української глибинки, подивитися в яких умовах жили наші предки.

Козацький хутір Галушківка

GPS: 48°43’5”N 34°31’6”E

Адреса: с. Гречане, вул. Петровського, 28

Контакт: +38 (056) 729-02-22, 789-26-94, (050) 608-98-11, (067) 630-02-94

Коментарі