Додати до маршруту

Кам'янська Січ, Республіканець

GPS координати: 46.99802017 33.65151215
Рейтинг:
298 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Думаю, що в Україні немає жодного громадянина, який би не знав проЗапорізької Січі.Але, на жаль, мало хто знає, що січей було кілька, і сьогодні ми поговоримо про одну з них - Каменську.

Історія заснування Кам'янської Січі

Якщо оперувати сучасними поняттями, то Кам'янська Січ була адміністративним і військовим центром українського козацтва. Розташовувалася вона в гирлі річки Кам'янки, що впадає в Дніпро. Сьогодні недалеко від цього місця знаходиться село Республіканець, що на Херсонщині.

Заснували цю Січ в 1709 році після знищення військами Російської імперії Чортомлицької Січі. Саме сюди приїхали козаки на чолі з кошовим отаманом Костянтином Гордієнко післяПолтавської битви.Важливо знати, що Кам'янська Січ перебувала під захистом турецького султана, тому це давало певні гарантії, що імперські війська не стануть нападати на козаків.

Не секрет, що Петро мав на меті знищити все українське козацтво. Тому в 1711 році він посилає на Січ кілька своїх полків і гетьманські полки, які підпорядковувалисяІвану Скоропадському.Кам'янські козаки змушені були відступити до кордонів тодішнього Кримського ханства і заснувати там нову Січ -Олешківську.

Через три роки після смерті Петра I, в 1728 році, козаки повертаються до Кам'янської Січі. Розкопки показали, що Січ мала ремісниче передмістя. Тут козаки займалися гончарним, литтям кольорових металів і т. Також на самій території стояла церква Покрови Пресвятої Богоматері, були також різні майстерні, курені, шинки і заїжджі двори.

У козаківбулоправобрати митоз товарів, доставлялися кораблями по Дніпру і Бугу.

Простояла Кам'янська Січ на 31 березня 1734. Це дата виходу козацтва з-під протекторату турецького султана. Після цього козаки знайшли собі притулок на річці Підпільної. Ця Січ стала однією з останніх в історії українського козацтва.

Що зараз можна побачити на місці Кам'янської Січі

На початку 20 століття на місці Кам'янської Січі велися археологічні роботи під керівництвом Дмитра Яворницького і Віктора Гошкевича. Також їх справа в 1989 році продовжили вчені з Інституту археології АН УРСР і співробітники заповідника на острові Хортиця.

Завдяки цим науковим дослідженням було встановлено межі тодішньої Кам'янської Січі, руїни куренів, передмістя, де були магазини, шинки і майстерні. Також було досліджено козацький цвинтар, де знаходиться могила Костя Гордієнка. Хрест на могилі хоча і пошкоджений, проте зберігся до наших днів.

Якщо хочете застати це місце козацтва - поспішайте, бо вона поступово розмивається водамиКаховського водосховища.

Як сюди потрапити

Найкраще добиратися сюди автомобілем. Село Республіканець знаходиться в 50 кілометрах відНової Каховки.Або ж якщо ви подорожуєте громадським транспортом, доведеться їхати поїздом доХерсона.Звідти пересідати на автобус, їде в Нову Каховку, а звідти добиратися до республіканців.

Як бачите, доїхати до Кам'янської Січі важко. Але, повірте, ви отримаєте надзвичайні емоції, перебуваючи в місці, де все просякнуте козацьким духом.

Коментарі