Додати до маршруту

Кам'яне святилище, Хортиця

GPS координати: 47.79123306 35.14334869
Рейтинг:
1543 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Острів Хортицяславиться історичними пам'ятками, курганами і кам'яним святилищем. На півночі острова можна побачитикамені, встановлені в формі яйця. Кам'яну закладку, яка була частиною ритуального комплексу, відносять до бронзової епохи. Перші дослідники знайшли її в 1992 році і ретельно вивчили. Розміри овалу складають 3,5 на 2,8 метра. Камені підібрані овальної форми з цілісного граніту. Вузький край споруди вказує на схід, а у внутрішній частині відсутні камені.

У центрі яйцевидного святилища була знайдена яма цікавої форми, в якійперебувала прямокутна чаша, що служила вівтарем. Чаша була встановлена ​​так, що кожна з її сторін дивилася у напрямку півдня, заходу, півночі чи сходу. Нещодавно в центрі культової споруди з'явилася скульптура Макоши. Фігура язичницької богині виконана з дерева і покликана захищати жіночий рід і ткачів.

Що можна подивитися поруч з кам'яним святилищем на Хортиці

На Хортиці знаходитьсямеморіально-туристичний комплекс «Скіфський стан». Для любителів гострих відчуттів працюєкінний театр, А поціновувачам прекрасного сподобаєтьсябуддійська ступа.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі